Sloupek reprezentanta: Barbora Vyhnálková
Dnes je 20.01.2020

Orientační běh | Sloupek reprezentanta | 12.10.2018

V dnešním Sloupku reprezentanta se ještě ohlédneme za Světovým pohárem v Praze, Turnově a Mladé Boleslavi, ale trochu jinak. Junioři, kteří se nenominovali na SP nebo na JEC, dostali příležitost probíhat tratě těsně před závodem. Jednou z předběžců byla i Barbora Vyhnálková. Zkušenosti z této aktivity promítla do dnešního Sloupku reprezentanta.

Když už jsem se na domácí svěťáky nenominovala, dostala jsem spolu s dalšími ´98 příležitost oběhnout si je alespoň jako předběžec. Byla to rozhodně zajímavá zkušenost, okusit náročnost tratí a vidět propast mezi vlastním, i když ne úplně závodním, výkonem a výkony světových eliťáků. Naším úkolem bylo zcela obyčejně oběhnout trať a zkontrolovat, jestli vše funguje.
„No a po doběhu si normálně vyčteš,“ poučoval Bandaska Hašlerku, který dorazil až na sobotní middle. „A kde, normálně v cíli?“ „No jasně, ale prosimtě, do zvláštní krabičky, abys to náhodou nevyhrál, ten svěťák.“ Inu, myslím, že to skutečně nehrozilo, všichni jsme si pískovce užívali skoro hodinu, což by stačilo přinejlepším na umístění v poslední desítce…

Barbora Vyhnálková na trati nominačního middlu pro SP. Foto: Petr Kadeřávek.

Předbíhali jsme všechny tratě; nejvíc se mi asi líbil middle a sprintovky, ale zazářila jsem nejvíc asi v Mladé Boleslavi. Běžím po trati a cestou se snažím ověřit, jestli je všechno v pořádku – priváty omlíkované, kontroly pípají, televizní kamery na místě, jen těch fanoušků zatím moc není…nebo je? Při doběhu mám nějak podezřele velký aplaus…který ovšem nepatří mně, ale Tove a Dýmovi, kteří právě mávají rozvášněnému davu při představování reprezentantů. A já si z jejich slávy kousek urvala, když jsem si, unavena po kopcovité trati, nestihla uvědomit, co se to v cílovém prostoru děje a suverénně jsem naběhla až do cíle na pódiu, kde kamery lačně čekaly na tváře reprezentantů. A místo toho jsem se tam zjevila já, v říčanském tílku. Zklamání bylo na kamerách patrné, když se při mém naběhnutí na pódium nadšeně vrhly do akce a po zaostření zase zklamaně klesly…

Doběh Báry přímo na pódium v Mladé Boleslavi během představování závodníků. Foto: Petr Kadeřávek.

Závěrem bych ráda poděkovala pořadatelům. #1/5 Za možnost dělat předběžce a okusit tak světové, povedené tratě, ale především za uspořádání krásně fungujících závodů se skvělou atmosférou, za možnost z plných plic zafandit českému týmu i světovým hvězdám a zažít naživo úspěch na Výstavišti, na Petříně i na Valdštejně. Tady děkuji i českému týmu za jejich výkony a parádní podívanou.

Barbora Vyhnálková

Facebooktwitter


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *