Sloupek reprezentanta: Barbora Šiková

od | 1. 2. 2019 | Orientační běh, Sloupek reprezentanta

Barbora Šiková, mladá závodnice z OK Lokomotivy Plzeň, dostala od nové sezóny příležitost působit v reprezentačním družstvu dospělých v OB. Zařadila se tak po bok své o pár minut mladší sestry Karolíny, která již ČR reprezentovala na loňském ME ve Švýcarsku nebo domácím SP v Praze. Jaké má Bára pocity z prvních reprezentačních akcí nebo cíle na letošní sezónu? Čtěte dnešní Sloupek reprezentanta!

Když jsem loni sledovala, jak Karolína, moje o pár minut mladší sestra, jezdí na jednu repre akci za druhou, trochu mi v hlavě vrtalo svědomí, že přece bych mohla být taky tak dobrá, když mám ty stejné geny. Šla jsem do sebe a moje snaha nesla na podzim výsledky v podobě několika úspěšných domácích závodů.
No a když potom jednoho dlouhého podzimního večera zazvonil telefon a na druhé straně Bet, prý jestli bych nechtěla na příští rok taky do repre, tak si říkám „proč ne?“, zkusit se musí všechno.

Bára na Českých akademických hrách 2018, které se konaly v Brně. Foto: Tomáš Bubela.

No teď začátkem února máme za sebou teprve všeho všudy dvě akce. Úvodní sraz doma v Plzni a lednový TK v Lázních Bělohrad. Ten byl opravdu záživný, protože jsme běhaly po kotníky ve zmrzlém sněhu, který řezal do nohou. Nicméně tréninky byly pod novou trenérskou dvojicí parádní. Kvalitně jsem potrénovala, srovnala se s našimi nejlepšími a příjemně se uvolnila uprostřed zkouškového.
Další na řadě je soustředění v Maďarsku v únoru, kde doufám, že už žádný sníh nebude a moje běžecká forma bude s blížícím se jarem stoupat. No a jaké mám cíle na příští sezónu? Chtěla bych běhat dobře a třeba se nominovat na nějaké větší zahraniční závody. Nejdůležitější ale zůstává se orienťákem dobře bavit.

Barbora Šiková

Která je která? Dvojčata Šikovy jsou členy reprezentačního týmu dospělých v OB. Foto: archiv autorky.

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dnes je 23. 2. 2024
a svátek má Svatopluk.