Sloupek reprezentanta: Barbora Chaloupská a Ondřej Hlaváč

od | 26. 3. 2021 | OB ve světě, Orientační běh, Sloupek reprezentanta

Naděje českého repre týmu, Bára Chaloupská a Ondra Hlaváč, se po zrušení Euromeetingu vydaly za tréninkovými možnostmi na Jadran. Sprintové tréninky, nabíhání objemu v horách i “náhradní” Euromeeting. O tom píší v dnešním sloupku reprezentanta.

Euromeeting 2021

Málo se to ví, ale po opětovném zrušení vrcholu jarní sezóny se někteří z hlavních pořadatelů rozhodli uspořádat náhradní akci. Nakonec se mohli zúčastnit pouze dvě Naděje a pár černých koní. V Česku vzhledem k situaci nic uspořádat nešlo, takže 28. 2. ve 22:49 překročili naložení Tomík (Nissan) a Arnold (BMWéčko) hraniční přechod Laa an der Thaya na jižní Moravě a vyrazili směr King´s Landing.

První sprintový model se běžel v centru historického přímořského městečka Senj na severu Jadranu. Záludná dvoukolová trať v režii pana Trakovského vytrestala i nejpřipravenější, když se nemálo z nás objevilo u místních na balkóně nebo v zahrádce. Druhý a poslední model pro nás pořadatelé připravili ve Splitu v Diokleciánově paláci a jeho okolí. Terén většinu závodníku uchvátil natolik, že do prostoru zavítali hned dvakrát. Fanoušci Hajduku umí povzbudit i náhodného běžce s papírem v ruce a my se tak mohli připravit na jásající davy v Dubrovníku.

První sprintové kolo v chorvatském městečku Senj aneb Nominačky na Euromeeting

Konečně jsme v sobotu 13. 3. dorazili před brány Králova přístaviště. Nečekal nás však Železný trůn ani mraky diváků, pouze fajn forma a kvalitní trať. Pořadatelé zajistili úplně vylidněný Dubrovník, kde jediné umělé překážky tvořily místní děti a kočky. Ondřej Hlaváč po doběhnutí prohlásil: „Opravdu jsem nečekal, že za jediný závod málem spadnu do moře a zároveň vyběhnu 694 schodů na městské hradby, chodící paradox“. Naopak Bára Chaloupská poznamenala: „O vteřinu jsem překonala směrný čas, takže i přes pár chybiček spokojenost.“

Momentka ze sprintového tréninku (foto: Tomáš Rusý)
Ondra Hlaváč při tréninkovém výběhu v horách (foto: Matěj Burda)

Na Euromeeting plynule navázalo objemové soustředění v Ksamilu a okolí. Distanční škola na pláži, běhající psi, fotbal s výběrem místních Albánců a excelentní skalní oblasti nám naštěstí nebrání v kvalitním tréninku. Hajduk!

Bára Chaloupská a Ondra Hlaváč

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dnes je 24. 9. 2023
a svátek má Jaromír.