Sloupek reprezentanta: Anna Karlová

od | 28. 10. 2022 | OB ve světě, Orientační běh, Sloupek reprezentanta

Má medaile z juniorského MS a ještě neměla sloupek reprezentanta na O-News? To musíme napravit! Anna Karlová v červenci vybojovala dva bronzy ve sprintu a sprintových štafetách a již za dva týdny bude v Portugalsku bojovat o světové tituly v lesních disciplínách. Jak probíhá její příprava?

Je tu konec sezóny a většina orienťáků si užívá zasloužené volno. To ale neplatí v případě nás, co příští týden vyrážíme na druhou část Juniorského mistrovství světa v Portugalsku. Kvůli letním požárům se lesní disciplíny přesunuly na listopad. Příprava není vůbec jednoduchá, když se vám vrchol sezóny přesune na její samotný konec. Ale podmínky jsou pro všechny stejné, takže se nemůžeme vymlouvat a musíme být rádi za příležitost porovnat síly s těmi nejlepšími i na portugalských plotnách.

A jak probíhala moje podzimní příprava?

Na konci září jsem nastoupila do prváku na vysoké škole a přestěhovala se na kolej do Prahy. Byl to pro mě docela šok. Zvykala jsem si na nové prostředí a přibyla mi spousta nových povinností. Zhýčkaná lesem hned za barákem, jsem tady první týdny docela trpěla. Kolej mám přímo v centru, což z tréninkového hlediska není úplně ideální. Běhání po asfaltových cyklostezkách mě nebavilo a často jsem se cítila hodně unavená a demotivovaná. O to víc jsem se pak těšila na víkendové závody, kde jsem mohla bojovat o vítězství v A žebříčku. Výborným tréninkovým zpestřením pro mě byly i štafety. V klubu nesložíme elitní dámskou štafetu a jedinou možností jak si zazávodit, je tedy mužský úsek, který si upřímně užívám mnohem víc. Trať je pro mě vždy velkou výzvou, stejně jako udržet tempo zkušených eliťáků.

Na JMS během sprintového závodu (foto: Municipality of Aguiar da Beira)

 Dodržování tréninkového plánu bylo s blížícím se mistrovstvím hodně důležité. Ze školy jsem se vracela často pozdě večer a najít si čas a chuť na trénink bylo docela náročné. Každopádně vůle přijet na JWOC připravená, tu stále byla. Absolvovala jsem v portugalských terénech spoustu přípravných soustředění jak s TSM, tak s reprezentací. Jsem proto ráda, že se pořadatelům podařilo uspořádat dodatečně i lesní část mistrovství, na kterém můžeme využít naše posbírané zkušenosti.

 V létě jsem se v Portugalsku cítila skvěle a výkonnostně hodně silná. Udržet si takovou formu až do listopadu byla velká výzva pro nás všechny. Jsem zvědavá, jak se toho kdo chopil a s jakým závodním nasazením přijedou soupeři.

Tahle sezóna byla zase něčím speciální. Každý se s tím musel nějak poprat a jako reprezentační tým, jsme tomu dali spoustu času a energie, kterou určitě dokážeme správně prodat. Tak nám držte palce a nezapomeňte fandit.

Anna Karlová

Vybojuje český tým v Portugalsku další medaile? (foto: Susana Luzir)

Úvodní foto: Martin Křivda

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dnes je 20. 6. 2024
a svátek má Květa.