Skvělé vystoupení českých reprezentantů na SP v Rakousku v MTBO

od | 6. 6. 2017 | MTBO

Tři závody, tři zlaté medaile. To je výsledek české reprezentace na Světovém poháru v rakouském Waldviertelu, který se uskutečnil od od soboty do pondělí. Martina Tichovská, Kryštof Bogar a Vojtěch Ludvík se zasloužili o to, že třikrát během prodlouženého víkendu hrála česká hymna.

Celá série Světového poháru začala v sobotu middlem. Martině Tichovské se podařilo ovládnou tento závod, i když nezačala úplně dobře. Hned první kontrola ji nevyšla (byla na ní až na čtyřicátém místě). Martina udělala školáckou chybu, kdy si nezorientovala mapu a vyrazila o 90° jinam. “Pak jsem se z toho trochu vzpamatovala, ostudně jsem se vrátila přes lampion zpátky. Snažila jsem se to potom nakopnout a dohnat zpátky. A to se asi podařilo,” usmívala se šťastná vítězka po dojezdu, když porazila druhou Emily Benham o 0:46, další dvě sekundy zpět byla Gaelle Barlet.

Chyba Tichovské hned v úvodu tratě.

Jedenáctá Kateřina Nováková ztratila na svoji reprezentační kolegyni lehce přes šest minut. Čtrnáctá příčka patřila Marii Březinové, 25. pak skončila Marie Hrdinová. I v mužích to na middlu cinklo. Bronz vybojoval novoborský Kryštof Bogar, když ztratil 0:39 na vítězného Itala Luca Dallavalle. Na devátém a desátém místě se seřadili Jan Svoboda, resp. Jiří Hradil, další česká dvojice (Vojtěch Ludvík a Vojtěch Stránský) skončili na 16. a 17. místě. Martin Ševčík dojel na 25. pozici.

Více informací:
– GPS: muži, ženy
výsledky

První závod SP v nové sezóně a hned vítězství Martiny Tichovské. Zdroj: Fesselhorfer

V neděli pokračoval Světový pohár sprintem. A tentokrát nejcennější kov vybojovali čeští muži, konkrétně Kryštof Bogar. Svoji trať ovládl s náskokem téměř minuty. I druhé místo Čechy potěšilo, stříbro vybojoval Vojtěch Ludvík. Do nejlepší dvacítky se vešli patnáctý Jiří Hradil a sedmnáctý Vojtěch Stránský. Stejnou příčku, jako v sobotním závodě, obsadil Martin Ševčík (25. místo). Závod se nepříliš povedl Janu Svobodovi, skončil na 42. místě.
Martina Tichovská v ženách navázala na včerejší výborný závod, tentokrát nestačila pouze na Emily Benham a o 19 sekund byla druhá. Na 13. místě skončila Kateřina Nováková, šestnáctá byla Marie Březinová. 27. místo brala Marie Hrdinová.

Více informací:
– GPS: muži, ženy
výsledky

Asi nejnáročnější část mužského sprintu.

Světový pohár byl zakončen pondělním longem. Vojtěch Ludvík triumfoval v kategorii mužů a připsal si svoje první vítězství ve Světovém poháru vůbec. “Dělal jsem překvapivě docela dost chyb, ale naštěstí jsem dojel Baptistu (francouzský závodník Baptiste Fuchs – pozn. red.), který mě párkrát z nějaké chyby vytáhl. Já mu tedy taky sem tam pomohl,” hodnotil šťastný vítěz po závodě. Bylo to však velmi těsné. Na nejdelším závodě víkendu rozhodovalo pouze 6 sekund. Ty ztratil stříbrný Rus Anton Foliforov právě na mladého českého reprezentanta. Další Češi do desítky nepromluvili. Jedenáctou příčku obsadil Vojtěch Stránský, 14. a 15. flek vybojovali Martin Ševčík a Jiří Hradil a 24. byl Jan Svoboda.

https://www.facebook.com/NeedyDiary/videos/1361833407235000/

Ve třetím závodě v řadě tentokrát medaili Martina Tichovská nevybojovala. Chybělo ji pouhých 12 sekund, a tak na ni zbyla jen nepopulární brambora. Do nejlepší desítky se tentokrát i vešla Marie Březinová, když vybojovala devátou příčku. Třetí česká závodnice – Kateřina Nováková – dojela patnáctá, Marie Hrdinová pak na 28. místě.

Více informací:
– GPS: muži, ženy
výsledky

Skvělý závod pro Vojtu Ludvíka. Zdroj: Foto Burmann.

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dnes je 24. 5. 2024
a svátek má Jana.