Shrnutí závodního víkendu

od | 12. 12. 2016 | OB v ČR, Orientační běh

Zbývají necelé dva týdny do Vánoc, orienťáky ale domů nezažene tma ani zima – stále se pořádá jeden závod za druhým a my jsme za to rádi!

Zlej sen

Tradiční děčínský noční závod, který sice svou proslulostí ještě nedoputoval mezi širokou orienťáckou veřejnost, ale je to jeden z nejextrémnějších OB u nás. Letos se startem u Thunské kaple v Děčíně. Povinný exáč a pak už do polí, bažin a bahnišť, hrobek a sem tam mezi nějaké bezdomovce. Letošní počasí těžkým podmínkám moc nepřálo, přesto čas vítěze 3 hodiny a naběhaných 21,5 km mluví za vše. zlej-sen

2. závod Rychnovské noční ligy

Závod se konal přímo v Rychnově nad Kněžnou v zámeckém parku a okolí zámku. S tratí si nejlépe poradil domácí Tomáš Locker, který sprint zaběhl za 18:07.

Zimní Kotár

5. závod zimní ligy Hanácké oblasti přivítala obec Březsko na Olomoucku. Na trati dlouhé 5,7 km doběhl nejlépe Jan Perůtka, mezi ženami na mírně kratší trati Jindra Hlavová.kotar

Onos Cup

Přes 300 závodníků našlo útočiště v ZŠ v městské čtvrti Brno – Bystrc, odkud startoval závod Brněnské zimní ligy. Hlavní kategorie byly nabité vynikajícími závodníky, a tak není divu, že směrný čas 15 minut byl muži i ženami pokořen. Kategorii “H” vyhrál Adam Chromý před Jiřím Valentou a Tomášem Kubelkou. V ženách o 24 vteřin zvítězila Barbora Hrušková před Jindrou Hlavovou, za níž o 1 sekundu doběhla Eva Kabátová.

Mužská trať Onos Cupu

Mužská trať Onos Cupu

Hlavní cenou byli vlastnoručně vyrobení Onos utopenci

Hlavní cenou byli vlastnoručně vyrobení Onos utopenci

Tour de Vypich 

Další závod Pražské zimní ligy byl pořádně dlouhý orienťák (16 km vzdušně), který od obory Hvězda zavedl závodníky přes Motol až na Petřín. Jako jediný se pod 100 minut dostal Aleš Balcar, za kterým těsně doběhl Tomáš Protiva, 3. skončil Jakub Veselý. Mezi ženami zvítězila na nejdelší trati Martina Tichovská.

Na začátku každé tratě byl krátký skorelauf

Na začátku každé tratě byl krátký skorelauf

1. Valašská zimní liga

Nedaleko od Luhačovic se konal první ze tří závodů Valašské zimní ligy. Na nejdelší trati, která měřila 9,1 km, byli nejlepší Jan Kolárik a Iva Kavánková.

1-valassko

Modřanské Kufrování svaté Lucie

V Praze – Modřanech se konal závod ve sprintu s charitativním nádechem (podobně jako minulý týden OB pro Madlenku). Každý, kdo chtěl závodit, ukázal na prezentaci poslanou DMS pro stacionář Modrý klíč. Že je orienťák sport opravdu pro všechny dokazuje to, že rozdíl mezi nejmladším a nejstarším účastníkem činil 85 let. Celkově nejrychlejším závodníkem se stal Pavel Kopecký.trate-parkem-a-tyrsovkou-ocd9-tyrsovkou

 

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dnes je 16. 4. 2024
a svátek má Irena.