Rozjíždí se série závodů Běhej s mapou

od | 20. 5. 2020 | OB v ČR, Orientační běh, Závody

Vládní opatření se rozvolňují. Oficiální závody sekce OB sice musely být do konce června zrušeny, ale vzniká řada klubových akcí nebo menších závodů. Novým počinem je také seriál závodů Běhej s mapou.

Tento seriál původně chtěli rozjet pořadatelé Mistrovství světa v OB 2021 jako propagaci této akce pro širokou veřejnost. Situace se ale zkomplikovala, proto přichází s novým konceptem a dle současných možných pravidel. Závodníci musí mít zakrytá ústa a nos, a to všude při pohybu v centru závodu, na startu i v cíli z důvodu ochrany pořadatelů a ostatních účastníků. V době samotného závodu v lese závodník zakrytá ústa a nos mít nemusí.  Prezentace vůbec není, přihlášky, změny i platby probíhají výhradně on-line vždy do neděle předcházející závodu. Díky tomu i dohlášky na místě nejsou možné.

První závod proběhne v přírodním areálu Vrchbělá

První závod série je naplánován již na sobotu 6. června do Sportovně-rekreačního areálu Vrchbělá v Bělé pod Bezdězem, který je velmi dobře dostupný pro závodníky z Pražské, Středočeské, Ještědské i Východočeské oblasti. Na základě aktuálních opatření proběhnou dvě vlny, první začne v 10:00, druhá pak od 14:00. Vždy jsou limitované počtem 290 účastníků. Přihlášky se otevírají 25. května od 20:00. Prostor nebyl nikdy pro závody v OB zmapován, zcela novou mapu v měřítku 1 : 7 500 připravil Jiří Vištejn. Tratě staví Daniel Wolf. Závodníky čeká částečně polootevřený prostor se spoustou remízků, vrstevnicovými a porostovými detaily, pozůstatky po vojenské činnosti (jámy, zákopy), částečně je tu vzrostlý les.

Ukázky nové mapy prostoru.

Dosud známý kalendář počítá i s dalšími akcemi: 27.6. proběhne závod v Tanvaldě v sousedním prostoru, který má být použit pro říjnový Euromeeting. Na první dva červencové víkendy se dějství přesune na Vysočinu, kde v rámci Hejkal o-camp je připravena celá čtveřice závodů. Pořadatelé z celé ČR vyčkávají na nové rozvolňování vlády a podle toho se rozhodne o dalších závodech, limitu počtu účastníků a dalších podmínkách.

stránky série závodů

rozpis závodu Vrchbělá

– přihlášky Vrchbělá: dopoledne, odpoledne

událost na Facebooku

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dnes je 23. 2. 2024
a svátek má Svatopluk.