PWT znovu ožívá, na startu tři Češi

od | 21. 10. 2016 | OB ve světě, Orientační běh

PWT nebo-li Park World Tour byl před deseti lety špičkou mezi sprintovými závody. V posledních letech nastal mírný ústup ze slávy (i když závody v určité formě probíhaly), letos se od 23. října uskuteční další ročník v Pekingu a okolí za účasti celé řady hvězd OB.

pwtuk1

Ukázka mapy.

Závody probíhají celý týden od 23. do 29. října a kromě vlastních závodů PWT je součástí i China Open a China Elite Championship 2016. Celý program zahájí sprintové štafety, následují 3 závody PWT (2 sprinty a jeden middle), 27. října bude den volna, další den O-show (orientační běh s labyrintem) a celý program završí sprint zařazený do PWT. Závody mají zajímavé price-money: za první místo bere vítěz v dámské i mužské elitě 500 Euro a peněžní výhry jsou vypláceny až do 10. místa.

mapapwt

Situační mapa závodů. Zdroj: Bulletin 1

Terén a mapy

Terén bude specifický pro každý závod. Závodníci budou běhat v pekingských parcích, botanické zahradě nebo EXPO parku. Třetí závod PWT je sice middle, ale poběží se v parku, kde je hodně skal, kopců a celkově dobrá průběžnost. Naopak 4. závod PWT je deklarovaný jako “lesní sprint”. Pořadatelé popisují terén s řadou vegetačních detailů a dobrou viditelností i průběžností. Všechny mapy připravují čínští mapaři, tratě postavil Čech Jaroslav Kačmarčík.

pwt-uk2

Ukázka mapy.

Český výběr

Na závody odcestovali i tři Češi – Michaela Omová (OOB Turnov), Adéla Indráková a Miloš Nykodým (oba SK Žabovřesky Brno). “Na PWT v Číně už jsem byl před čtyřmi lety a bylo to super. Uděláš si spousty nových kamarádů po celé Evropě a s těmi, co už znáš, vztahy za deset společných dní dostatečně prohloubíš,” těší se na nové zážitky Miloš. Únava prý po sezóně není nijak dramatická: “Já dokážu závodit pořád. Loni jsem po sezóně oběhal celý seriál ještědských oblastňáků a strašně se mi líbily,” usmívá se Nykodým. Zároveň dodává, že závody bere trochu jako dovolenou.

Favorité

Kromě Čechů, které budou jistě aspirovat min. na price money, přiletí řada hvězdných jmen. Za zmínku stojí legendární Kvaal Øystein Østerbø (NOR), ale i  zástupce dravého mládí, Johan Runesson ze Švédska. Na startu se objeví výborný Francouz Frederic Tranchand či zlatý medailista z MS 2013 ve Vuokatti Mårten Boström. Z Nového Zélandu přiletí Tim Robertson, z Belgie Yannick Michiels, od našich jižních sousedů Robert Merl. Z žen je největší favoritkou Dánka Maja Alm. Mezi spolufavoritky lze zařadit Carlottu Scalet z Itálie nebo Leu Vercellotti z Francie.

pwtuk2

Ukázka mapy.

Program

23. října           Sprintové štafety

24. října           PWT 1  (sprint)

25. října           PWT  2  (sprint)

26. října           PWT  3  (middle)

27. října           Volný den

28. října           O-show

29. října           PWT 4 (sprint)

Více informací

 

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dnes je 24. 2. 2024
a svátek má Matěj.