První zimněligový víkend

od | 19. 11. 2019 | Reportáže

Skončil čas oblastních žebříčků a nastal konečně čas, kdy si všichni můžou odpočinout a trávit víkendy doma. Uklízením. Dyť se blíží Vánoce! Nebo je to celé jinak? Konečně přišel čas na sobotní “sranda závody”? Zimní ligy? Další výzvy? Je to každý rok stejné. Nebo ne?

Hulk Cup

Kultovní noční štafety, které každoročně pořádá HULK team a Tempo Praha, měly letos na programu již 36 37. ročník. Běželo se v Praze na Petříně Kamýku. Kategorii Dámy ovládla štafeta OK Kamenice (Petra Aschermannová, Tereza Čechová, Monika Doležalová) Kotlářky (Katka Mullis, Krystýna Kovářová a Martina Bochénková), druhá skončila štafeta Kotlářky Pragy a třetí další štafeta Pragy Praha Kotlářky. V pánech byli také nejrychlejší běžci z Kamenice (Lukáš Kettner, Tomáš Rusý, Vojta Kettner) Pragy (Borek, Holy, Flaška), na dalšíchm čtyřech místechě se pak seřadily různé týmy Pragy Prahaa další štafeta Pragy, Kamenice a Kotlářka. (2018,2017,2016).

Noční sprint (OSN)

Noční sprint po NMNM si pro tamní o-komunitu přichystala Lenka Kamenická. Nejdelší trať po městské zástavbě, loukách, rybnících a bažinách, měřila 3,3 kilometru. Vítězství vybojoval Jeroným před Matějem (oba Kameničtí), třetí skončil Tomáš Bořil.

Atmosféra nočního závodu v Novém Městě na Moravě

Hanácká zimní liga: Vápenice

Pořadatelé z TJ Sokola Plumlov připravili pro Hanou delší sprint v prostoru národní přírodní památky Kosířské lomy (u Slatinek). Jedná se o soustavu luk a pastvin v oblasti lomíků a krasových jevů v souvrství devonských vápenců. Hlavní dámskou trať opanovaly závodnice KOS TJ Tesla Brno. Nejlepší byla Tereza Korpasová, druhá skončila Zdenka Kozáková a nadvládu Tesly potvrdila třetí Lucie Korpasová. V mužích získala Tesla “pouze” vítězny double. Vyhrál Osvald Kozák před Jiřím Ehlem, třetí byl František Světnický (STE).

Obě mapy kategorie D21 vítězky Terezy Korpasové z jejího mapového archivu: http://www.adam-chromy.cz/map-archive/show_map.php?user=lucka&map=2207

26.Mistrovství světa ve SMIKu

Již 26. Mistrovství světa ve SMIKu (orientačním běhu s migrujícími kontrolami) se tradičně konalo na státní svátek 17. listopadu (letos připadl na neděli). Letošní ročník měl centrum v restauraci Panský dvůr a penzionu Na Náměstí v Řitce Mníšku pod Brdy, běhalo se na mapě U trojáka Na Rovinách od Petra Uhera a Romana Horkého Radima Ondráčka. Mistryní světa se v ženách stala Barbora Vyhnálková (RIC) Kristýna Kolínová (DKP), stříbrnou medaili brala Eliška Hájková (KAM), třetí skončila Karolína Teplá (SHK)teřina Mullis (DKP). V mužích zvítězil plzeňský Jiří Valeš před kamenický Jakubem Glonkemk (AOPKAM), druhý byl Jindřich Buk (ROU) třetí místo bral Lukáš Kettner (KAM) Eduard Šmehlík (SHK). (2018,2017,2016)

SMIK je závod podobný skorelaufu, tj. druhu orientačního běhu, při kterém je úkolem závodníka proběhnout v časovém limitu co nejvíce kontrol zakreslených v mapě, přičemž pořadí kontrol není určeno. Ve SMIKu je situace těžší tím, že kontroly nejsou stále na jednom místě, ale migrují. Jejich pohyb mezi jednotlivými stanovišti se řídí jízdním řádem. (Zdroj: www.safka.eu/smik/)

Mapa s postupy Adama Hájka (7. místo)

Derby

Dalším tréninkovým závodem bylo již tradiční utkání mezi Jabloncem, Libercem a Smržovkou a současně memoriál Pedrose Zaorala. V letošním roce pořadatelé vybrali prostor mezi Bedřichovem (kde byl start), Novou Loukou, Josefodolskou přehradou, Hraběticemi a cíl byl v Janově nad Nisou Prosečného hřebene, Maliníku a Žuláku s cílem na Harcově. Na dlouhé trati byl nejlepší Jan Schulhof (KAMARÁDI) v čase 148:40, 18 sekund ztratil Pavel Hradec (LIBEREC), třetí Matouš Fürst (LIBEREC) měl manko 1:20. V ženách na nejdelší distanci byla nejrychlejší Kamila Gregorová (KAMARÁDI), skoro hodinu ztratila druhá Romana Zabořilová (KAMARÁDI), za další půlhodinu doběhla třetí Markéta Pavlíková (LIBEREC). Celkové výsledky jsou zde., víc informací (jako třeba výsledky) se bohužel ukrývá na interní části pořadatelského webu, tak přikládáme aspoň autentický komentář na Stravě našeho hustníkového redaktora, a zároveň i vítěze Derby:”Ať žije monument, ať žije Derby. Moc pěkné, jako puma nebyla, ale i tak to bylo top. První mapa Proseč první část ťukačka a vytvoření drobného polštáře. Pak přechod na 46 let starou mapu se nepovedl a hned 2 chyby. Propad na 6. místo. Vask do trháku. U Hostáška to docvaknu a na Maliny jdu z bedny. A pak se jde do kopce, jednu kontrolu, dvě kontroly, tři kontroly a tak dál. Celkově se stoupá od K13 až do K23. Zde už jsme jen ve dvojici s Levákem. Pak ale přijde pamlsek, stejný jako ve finále MČR, ten postup po otočce mapy. A jak pravím, tohle se jde rovně. Trhám Lva, který jde kolem. A jdu na pivo, na chalupě mám náskok 0.4l piva. Žulák přijde vhod. Ale umí potrápit. Dělám chybu na pramenu a najednou je tam 5 dalších vlčáků. Se Škodíkem to trháme a jedeš. Naštěstí to pak ještě bylo místy do kopce a tak se podařilo cuknout a obhájit. Zbytečně krátké Derby, ale můžeme uznat ❤️ díky” (2018, 2017, 2016).

Mapy dlouhé tratě Derby: Převzato ze Stravy vítěze kategorie.

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dnes je 28. 5. 2024
a svátek má Vilém.