První zářijový závodní víkend je tu

od | 27. 8. 2021 | OB v ČR, Orientační běh, Předstartovní horečka, Závody

Po orienťácky nabitých prázdninách nás čeká začátek závodní sezóny. První víkend v září se uskuteční hned několik oblastních žebříčků a závody jak žebříčku B, tak žebříčku A.

Manufaktura Český pohár, INOV-8 CUP – žebříček A

Nejvýznamnější, ale ne největší akcí budou závody žebříčku A, které uspořádá Oddíl OS SK Prostějov západně od Olomouce u obce Kladky. Sobotní klasická trať se poběží na mapě Věžnice 2021 v kopcovitých terénech nedaleko známého hradu Bouzov.

Nedělní krátká je naplánována o něco jižněji, s jiným shromaždištěm než v sobotu. Na mapě Ledková huť 2021 se závodníci mohou těšit na borový, dobře průběžný les v členitém terénu.

Plakát akce

Žebříček B-Čechy východ

Východočeská Béčka se uskuteční v Podkrkonošských terénech nedaleko Nové Paky na mapách Čistecká hůrka a Na Rovních. Klasická i krátká trať se poběží v prostoru okolo Čistecké hůry s prudkými svahy. Stejně jako u závodů Žebříčku A, proběhne současně i závod oblastního žebříčku.

Plakát akce

Žebříček B-Čechy západ

Západní žebříček B jsme popisovali v samostatném článku.

Oblastní žebříčky

Oblastních žebříčků se tento víkend uspořádá hodně. Kromě přidružených oblasťáků k Áčkům a Béčkům se místní závody uskuteční i ve Valašské a Jihomoravské oblasti a MS kraji.

Závodníci z Jihomoravské oblasti se mohou těšit na sprint v brněnských Žabovřeskách, který uspořádá oddíl SK Žabovřesky Brno. Běhat se bude na mapě Komín po sídlišti a vilové čtvrti. (ORIS)

Moravskoslezský kraj bude mít svůj závod také ve sprintu. Pořádající SKOB Frýdek – Místek akci připraví ve velmi zajímavém prostoru Bezručovy vyhlídky u Sedlišť. (ORIS)

Ve Valašské oblasti pořádají společně oddíly OB Holešov a GIGANT Orienteering závod na krátké trati. Poběží se na mapě Hrádek u obce Přílepy na Zlínsku a shromaždiště najdete na místním zámku. (ORIS)

V neděli se podíváme ke Kroměříži, kde KOB Směr Kroměříž uspořádá krátkou trať. Shromaždiště bude v obci Zdislavice a běhat se bude na mapě Vinohradčík. (ORIS)

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dnes je 16. 6. 2024
a svátek má Zbyněk.