První pořádný závodní víkend

od | 31. 5. 2021 | OB v ČR, Orientační běh, Reportáže, Závody

Po dlouhé závodní přestávce si přes tisíc závodníků mohlo uplynulý víkend užít první veřejné oficiální závody. Pojďte se s námi v reportáži podívat na jablonecký a pardubický závodní víkend.

Žebříček B-Čechy východ, oblastní žebříček (O Pardubického půlkoně)

Již v sobotu se mohlo přes 600 závodníků z východních Čech zúčastnit místního oblastního žebříčku a zároveň ŽB. Závod na klasické trati uspořádala OK Lokomotiva Pardubice u obce Holice na východ od Pardubic. Běželo se na mapě U tří pánů, terén byl rovinatý, ale bohatý na vrstevnicové detaily, plný porostů i cest.

Mapa kategorie H21C, sobota – klasická trať

Vrcholové kategorie DH21C vyhráli hradečtí závodníci Zuzana Jedličková (SHK) a Petr Losman (PHK).

V neděli na závodníky čekala krátká trať na vedlejší mapě Blanická stráň.

Mapa kategorie D21C, neděle – krátká trať

Na nedělní krátké trati zvítězila opět Zuzana Jedličková (SHK) a Jonáš Gottstein (JIL).

Žebříček B-Čechy západ, oblastní žebříček (Petit Prix 2021)

Svých závodů se dočkali také orienťáci ze západu Čech. Skoro 700 se jich přihlásilo na krásný závod na okraji Jablonce nad Nisou. Ten s centrem ve Skiareálu Dobrá Voda uspořádali pořadatelé z jabloneckého Tatranu. To, že se závod uskutečnil v lyžařském areálu, nasvědčuje vysokému převýšení, nicméně většinu kopce byli závodníci nuceni vystoupat už cestou na start, která vedla po sjezdovce, podél vleku. Samotný závod už byl tedy převážně z kopce.

Doběh do cíle, foto: Jan Petr

Závodníci se mohli těšit na klasicky jablonecký terén – zarostlý horský les s množstvím kamenů a kupek. Tratě se vešly do relativně malého prostoru mapy Dobrá voda 2021, některé kategorie přebíhaly lávku přes výpadovku z Jablonce na Prahu.

Mapa kategorie H18

Jabloneckou krátkou trať ovládli v kategorii DH21L závodníci z OOB TJ Turnov Michaela Omová a Martin Luštický.

Covid opatření

Oba závody proběhly co se týče proticovidových opatření velmi hladce. Každý závodník musel mít vyplněné čestné prohlášení, že byl testován, covid prodělal, nebo je očkovaný. Zatímco v Pardubicích se prohlášení odevzdávalo při příjezdu, v Jablonci pro to pořadatelé vyhradili jeden startovní koridor.

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dnes je 9. 6. 2023
a svátek má Stanislava.