První březnový víkend s OB

od | 5. 3. 2018 | Orientační běh

Kruté sibiřské mrazy naší republiku zase na nějaký čas opustily, a tak se o víkendu mohlo za “příjemných” zimních teplot uspořádat několik orienťáckých závodů.

7. závod Slezské zimní ligy

Další slezský závod byl opět v rukou organizátorů z Polska. Závodilo se v největší polské vesnici Kozy (11 920 obyvatel) na sprintové trati. Organizace a podpora obce byla na velkolepé úrovni. “O takové podpoře města či obce s jakou se setkáváme na polských závodech se může většině českých organizátorů jen zdát,” uvedl Lukáš Bjolek.  V mužské kategorii zvítězil Marcin Ździebło, mezi ženami pak žilinská závodnice Alena Ďurčová.

Druhá nejdelší trať 9. SZL

Velká cena Líšné

Další závod Pražské ligy zavítal do Líšné na mapu Vrána z roku 1980.  Zima a těžký kopcovitý terén se postaral o pár rozbitých kolen, pochroumaných kotníků a bohužel asi jedno zlomené zápěstí. Někteří lidé hledali kontrolu “hráz bývalého rybníka” na hrázi současného rybníka asi 300m vedle a pochopitelně ji nenašli. Na nejdelší trati patřilo vítězství Martinovi Jonášovi, Magda Horová (2. v absolutním pořadí) se stala první dvojnásobnou vítězkou GPL v historii.

Jarní turnovská liga

Již čtvrté nedělní odpoledne v řadě patřilo na Turnovsku orientačnímu běhu. Na Kalichu v neděli vyvrcholil finálovým závodem první ročník Jarní turnovské ligy. Počasí předvedlo po delší odmlce opět svou nádhernou jarní stránku a závod tak plně dostál svému názvu. Děti bojovaly na jedné náročné trati, dospělí běželi dva middlové okruhy ve skalách, jejichž čas se sčítal. V součtu dvou okruhů byl nejrychlejší Patrik Horák a o půl minuty zpět pak Jan Schulhof, v ženách s velkým náskokem vyhrála Šárka Sokolářová.

Turnovské děti se skal bát nesmí (Foto: Daniel Wolf/O-News.cz).

Dva nejlepší v hlavní kategorii – Patrik Horák a Jenda Schulhof (Foto: Daniel Wolf/O-News.cz).

O-mikron

U baseballového hřiště se v neurbanizovaném prostoru odehrál 15. ročník O-mikronu. Závodilo se na sprintové distanci o délce 2,3 km a závodníci měli fintu na shluku A-F, kde první kontrola byla libovolná a ostatní v pořadí. Kategorii H vyhrál o 13 vteřin Vladimír Kelbl před Štěpánem Zimmermannem, v ženách si vítězství pohlídala Eva Kabáthová.


Borcup

Finálový závod Borcupu se odehrál v členitých terénech Svojkova. Před startem bylo jasné, že hned 5 závodníků může bojovat o celkový titul. Běžel se skórelauf na 70 minut s několika shluky, v nichž byly i nápovědy na odpovídající bonusové kontroly. Druhým místem v závodě si celkové vítězství pojistil děčínský Petr Štěpán, v závodě však nejvíce bodů získal Matěj Burda.

Celkové pořadí po 8 závodech Borcupu: 1. Štěpán (318 bodů), 2. Svoboda (311,85), 3. Karvánek (311,4).

Brutus kros

Téměř čtyřicítka běžců z Pardubicka a Hradecka zavítala na tradiční kros, v elitních kategoriích s přehledem zvítězili Taťána Metelková (PHK) a Jan Gebrt (SHK).

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dnes je 23. 5. 2024
a svátek má Vladimír.