Prodloužený listopadový víkend: co se událo?
Dnes je 21.01.2020

Orientační běh | Reportáže | Závody | 20.11.2017

Mrazivý prodloužený víkend přinesl několik zajímavých akcí. Rozjely se některé zimní ligy, proběhlo MS ve SMIKu nebo byl připraven kurz pro začínající kartografy. O tom všem v dnešním článku.

Slezská zimní liga

Již ve čtvrtek večer se konalo první kolo Slezské zimní ligy,  začátek této soutěže nebyl v Česku, nýbrž na polském území v Bielsko-Białe. Za účasti pouze několika Čechů dominovali domácí – kategorii AM vyhrál Ireneusz Waluga (2. Lukacz Bluza, 3. Mateusz Bluza). Více informací na stránkách závodu nebo zimní ligy.

Hanácká zimní liga

Za účasti 172 závodníků proběhl 1. závod zimní ligy Hanácké oblasti, kterou uspořádal TJ Sokol Plumlov přímo v Plumlově. V hlavní kategorii H19 uspěl Martin Poklop (2. Zdeněk Mazal, 3. Marek Petřivalský), v ženách vyhrála Soňa Beržinská (2. Monika Pekárková, 3. Barbora Muchová).

SMIK

Již tradičně 17. listopadu (tentokrát to připadlo na pátek) se konalo 24. Mistrovství světa ve SMIKu, tedy orientačního běhu s migrujícími kontrolami. Letošní klání proběhlo v Psárech, s tratí se nejlépe popasovali Karolína Teplá z SHK (2. Aschermannová, 3. M. Bochenková) a Vojtěch Kettner z KAM (2. Valeš, 3. Glonek). Více zajímavostí naleznete na stránkách závodů.

Sudetské derby

Klasické klání mezi Jabloncem, Libercem, Smržovkou a dalšími spřátelenými oddíly se letos konalo v okolí Ještědu (start byl na konečné tramvaje na Horním Hanychově, cíl v Horním Záskalí). Na 20 kilometrové distanci zvítězil Jan Schulhof (tým Liberec), 11 minut ztratil Matouš Fürst (Liberec), třetí místo bral jablonecký dorostenec Josef Nagy. Na kratší trati (15 km) vyhrála Anna Štičková před Tomášem Kořínkem, dvě minuty na tuto dvojici ztratil Michal Francke. I přes dominanci Smržovky v pivních štafetách se celkovým vítězem stal pořadatelský Liberec.

Školení začínajících kartografů

Stejný termín, stejné místo. Již od roku 2007 jezdí Mapová rada ČSOS učit nové mapaře do Zderaze u Skutče. Letos se do rekreačního střediska Renospond sjelo 18 účastníků, seminář se konal společně s výjezdním zasedáním krajských kartografů.  Již po několikáté byla možnost si vybrat způsob mapování: buď digitálně na mobilním zařízení nebo klasickou metodou na mapovací destičku.

Bor cup

Bor cup – to je již tradiční liga v Ještědské oblasti, která vstoupila nedělním závodem do svého 14. ročníku. Kvůli zákazu vstupu do lesů v okolí Polevska byl závod v týdnu přesunut do nové lokality. Shromaždiště tak bylo v Mařenicích a běželo se na mapě ” Otevřená kniha”. Vítězem se stal a nejvíce kontrol našel Jiří Martan, o 15 sekund horší (a 1 nalezenou kontrolu) byl Petr Štěpán, třetí místo obsadil Dan Pavlovec.

Facebooktwitter


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *