Připravuje se nový web pro zájemce o OB
Dnes je 17.01.2020

OB v ČR | Orientační běh | 12.01.2017

Jednoduchý průvodce jak začít s orienťákem přímo ve vašem městě. To je slogan nového portálu zacit-orientak.cz. Bude spuštěn v polovině března a připravuje ho bývalý český reprezentant Adam Chromý.  V současné době je připravená jakási betaverze na stránkách https://zacit-orientak.cz/new/ (je potřeba odklepnout  políčko „pokračovat na nespolehlivý web“, zatím není nastavené šifrování), kde je hotová grafická část projektu a ukázka toho, co všechno stránky budou umět.

Na úvodní stránce je fotka Jana Petržely, který dobíhá na Akademickém MS v Olomouci (2014).

Web bude obsahovat kompletní seznam výukových map, areálů pevných kontrol, lokální závody nebo kontakty na oddíly, kde lze získat více informací a třeba se i časem registrovat. Velkou nadstavbou bude plánovač, kdy uživatel po zadání své polohy může vyhledat nejbližší areál pevných kontrol nebo výukovou mapu, kterou si může jednoduše stáhnout ve formátu PDF. Pochopitelně podobným způsobem lze vyhledat i nejbližší závod (oblastní žebříček, zimní liga, závod Přeboru škol aj.), který lze navštívit. Smyslem je tedy mít na jednom místě vše pro toho, kdo chce začít s OB.

Návštěvník webu má na výběr několik módů, které ho navedou k dalšímu vyhledávání

  • Nikdy jsem OB nezkusil
  • Vím co to je, ale chci být jen hobík
  • Chci se tomu věnovat pořádně – vstoupit do oddílu

Vyhledávání výukových map nebo areálů pevných kontrol podle lokality je stěžejní část projektu.

Tvůrce plánuje, že web nebude muset téměř nikdo udržovat, veškerý obsah si bude sám čerpat z ORISu, z mapového portálu ČSOS a další zdrojů. Oddíly a oblasti však budou mít možnost svoji prezentaci vylepšit (přidat, doplnit, rozvést), nicméně to nebude nutné a záleží pouze každém klubu, jak s možností naloží. Spuštění webu je naplánované na 12. března 2017. Poté se rozjede medializace, propagace nebo bude nastaven odkaz ze stránek ČSOS. Měl by to být jediný zdroj pro nové zájemce o náš sport. Do konce února by nicméně mělo být hotové rozhraní pro úpravy, systém bude zcela funkční a bude otevřen pro oddíly a oblasti, aby si mohly vylepšit své prezentace.

Facebooktwitter


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *