Přijďte povzbudit naše dorostenecké reprezentanty na CEYOC

od | 2. 3. 2017 | OB ve světě, Orientační běh

Druhý ročník Středoevropského poháru dorostu už pomalu klepe na dveře. Od pátku 31.března do neděle 2. dubna proběhne v polské Sobótce (pouhých 100 km od Náchoda) toto mezinárodní utkání mládežnických týmů. Součástí dorostenecké akce jsou opět také doprovodné závody – v pátek sprint, v sobotu krátká trať a v neděli klasika. Na webové stránce závodu http://ceyoc2017.pl najdete aktuální informace. První termín přihlášek sice vypršel již 12.2., nicméně stále máte možnost se přihlásit v tom druhém, který končí 21.3.2017. Přijďte povzbudit naše dorostenecké reprezentanty na CEYOC a zároveň si zaběhněte v terénu loňského Světového poháru (alespoň v neděli, kdy není v ČR naplánovaný žádný oblastní závod a ani to není pracovní den).

Terén, v kterém se uskuteční CEYOC i doprovodné závody.

Celá koncepce CEYOCu pochází z hlavy Dušana Vystavěla: “Myšlenka na uspořádání takovéto akce pro dorost vznikla z důvodu umožnit závodníkům dorosteneckých kategorií získávat ostré mezinárodní zkušenosti před vlastním vrcholem dorostenecké sezóny – mistrovstvím Evropy dorostu. Akce je určena pro reprezentační výběry jednotlivých zemí a to v počtech až šesti závodníků (a s tím souvisejících 2 štafet) v každé kategorii,” říká nadšený prostějovský organizátor. Minulý rok se konal na začátku dubna 1. ročník v okolí Hranic na Moravě, letos je tedy CEYOC podruhé. “Sobotní middle a nedělní štafety proběhnou obdobně jako v loňském roce, do oficiálního programu se ale dostal i páteční sprint. A pro rok 2018 mi právě před několika dny Maďaři potvrdili uspořádání v termínu 6.-8.dubna severozápadně od Budapešti. Pro rok 2019 pak plánuji oslovit někoho ze Slovenska,” doplňuje Dušan Vystavěl.

Nominační závod české reprezentace závodníků v kategoriích D/H 16 a 18 (vždy po 6 v každé kategorii) proběhne v neděli 19.3. při Jarním poháru u Chlumce nad Cidlinou. Pro nominační potřeby budou sledovány výsledky kategorie D21C a H21C.

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dnes je 20. 4. 2024
a svátek má Marcela.