Přijďte na orienťácký program Festivalu Obzory. Zdarma!

od | 3. 11. 2021 | Další, OB v ČR, Orientační běh

Ve dnech 13. – 14. listopadu se po roční přestávce vrací do Prahy běžecko-cestovatelský festival Obzory. Poprvé v programu jsou také přednášky z orientačního běhu. Navíc zcela zdarma!

Celý festival má na programu 80 přednášek, workshopů a filmů. Polovina z nich se týká cestování – zavedou vás třeba Nepálu, Albánie, Kanárských ostrovů nebo Islandu. Další část je zaměřena na běh. Ředitel RunCzech Carlo Capalbo přinese know-how, jak pořádá závody pro 50 tisíc lidí, Lenka Vacvalová shrnuje svoje putování přes Rocky Mountains (1000 km za 18 dní) nebo se můžete dozvědět Jak správně a efektivně trénovat na (půlmaraton). Vše se koná na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze na náměstí Jana Palacha.

Speciální sál budou mít v sobotu 13. listopadu také orientační běžci. Psychologické aspekty výkonu rozebere česká reprezentantka Vendula Horčičková. Proč je psychologie zrovna v orientačním běhu tak důležitá? Co rozhoduje v závodě OB? Jaká jsou specifika orientačního běhu oproti hladkému běhu v mentální stránce přípravy? A jak se dá mentálně připravovat na výkon v Den D a Závodě Z? Nejen na tyto otázky se pokusí ve své přednášce odpovědět luhačovická závodnice.

Naváže na ní hlavní kartograf MS Aleš Hejna s přednáškou Jak vzniká mapa pro orientační běh? Bude se snažit odpovědět na otázky jako kdo je mapař a lze se ubránit medvědovi buzolou nebo kde všude se dá mapovat a kdo si mapy objednává?

Stavitel tratí a závodník. Dva protipóly, které určují podstatu závodu v orientačním běhu. V období před závodem na oba čeká spousta práce jejíž průnikem je právě výsledná trať a předvedený výkon. O zákrutech této složité cesty se dozvíte více v přednášce dvou specialistů na dané téma. Za stavitele Daniel Wolf, který měl na starosti tratě při Mistrovství světa v orientačním běhu, a Jakub Glonek, český reprezentant, který obsadil skvělé 9. místo v závodě ve sprintu.

Orienťácký program moderuje Jan Picek a je navíc zcela zdarma! Lze přijít pouze na tyto přednášky nebo navštívit celý festival.

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dnes je 11. 6. 2023
a svátek má Bruno.