Příběhy Olympiády: Sesterské souboje i bílé karty

od | 28. 1. 2023 | LOB

Zimní Olympiáda dětí a mládeže v Královéhradeckém kraji je za námi. Kromě skvělých výkonů sto dvanácti LOBáků ze všech krajů ČR nebyla nouze o zajímavé příběhy. Jaké byly ty nejlepší?

Trojnásobné zastoupení rodiny Vodrážkových

Kdo byl na reprezentační soupisce Plzeňského kraje? Vodrážka, Vodrážková, Vodrážka. Děti úspěšného lobáckého reprezentanta Ondřeje, který se na letošní ODM představil v dvojroli trenéra a televizního komentátora, se probojovali do týmu z Plzeňska. Ani jeden z nich není ryzí orienťák, Bára se věnuje atletice a Štěpán je fotbalista. Na LOBu se ale rozhodně neztratili!

Štěpán Vodrážka na trati sprintu (foto: ČOV/Radek Lavička)

Sesterské souboje

Sheila a Selina nebo Kateřina a Lucie? Havrdovy nebo Mišekovy? Královéhradecký kraj nebo Středočeský? O sesterské souboje nebyla na ODM nouze. Ačkoli jen na dálku, protože se sestry představily vždy každá v jiné kategorii. Na trati ale byla vidět především vzájemná podpora a fandění. „Je hrozně hezké, že jsme tu s Luckou spolu. Mám tu někoho, s kým si můžu povídat, dobře si rozumíme. Navzájem se podporujeme,“ vyprávěla po závodě ve sprintu Kateřina. Sestrám Havrdovým se závody opravdu povedly a domů odjíždějí spokojené – Sheila vybojovala dvě zlata a Selina dvě bronzové medaile.

Čtyři Olympiády

Nejen výprava Hlavního města Prahy se může pyšnit ostřílenými “obojživelníky” – orienťáky i LOBáky, kdo má ale v týmu hned dva závodníky, pro které je to již čtvrtá olympiáda? Eva Baldriánová si i letošní ročník užila naplno a pomohly jí i získané zkušenosti z předchozích ročníků: “Každý ročník byl úplně jiný a jedinečný a vždycky se mi to moc líbí.“ I její krajský kolega Vilém Štrait byl na své čtvrté ODM. „Určitě jsem víc v pohodě, protože vím, do čeho jdu,“ řekl.

Úspěšná pražská výprava začala skvělými výkony už ve sprintu (foto: ČOV/Lucie Rudolecká)

Bílá karta a vyznamenání na závěrečném ceremoniálu

Poslední LOBácký závod na letošní ODM. Smíšené štafety. Napínavý finiš o stříbrné medaile. V posledním stoupání jsou bok po boku Matěj Čečka (Královéhradecký kraj) a Adam Engel (Hlavní město Praha). Matěj nechtěně přišlapává lyži Adamovi, ten po kolizi padá a Matěj získává drobný náskok. Do závěrečné rovinky vjíždí Matěj na stříbrné pozici, těsně před cílovou čárou ale pouští Adama před sebe a vzdává se tak stříbrné medaile. To jsou přesně ty fair play činy, o kterých se mluvilo na zahajovacím ceremoniálu a za které se získávají “bílé karty”. Právě takovou si vysloužil Matěj a na závěrečném ceremoniálu si vysloužil ocenění za své ferové chování. Takovým činům jako orienťáci fandíme!

Matěj Čečka s oceněním fair play (foto: ČOV)

S využitím článků na webu ODM 2023.

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dnes je 4. 12. 2023
a svátek má Barbora.