Přestupy 2018: SSU masivně posiluje

od | 1. 3. 2018 | Orientační běh

Včera o půlnoci skončila řádná registrace, přestupy a hostování v dorosteneckých kategorií v sekci OB. Jaké zajímavosti letošní registrace přinesla? Jaký klub nejvíce posílil? Kdo změnil dres a bude závodit v jiných barvách? I tyto otázky se vám pokusíme zodpovědět.

Ke konci února byla zaregistrováno 10 712 orientačních běžců, což je další nárůst oproti minulému roku (zhruba o 700), v průběhu roku se čeká ještě další pozdní registrace, takže je s velkou pravděpodobností, že na konci roku bude toto číslo větší než 11 000. Největší klub zůstává OK Lokomotiva Pardubice (396 členů), stejně tak největší členskou základnu má Východočeská oblast (2076 zaregistrovaných).

Severka Šumperk posiluje

V kategorii dospělých nejvíce posílil klub SK Severka Šumperk a změnil tak mapu českých reprezentantů. Do tohoto klubu na okraji Jeseníků přichází nejlepší česká juniorka roku 2017 Tereza Janošíková (z oddílu SOB Olomouc). To však není jediná žena, která se rozhodla k transferu. Z Liberce do Šumperku zamíří Anna Štičková, která v předešlých letech běhala štafety za muže Loko Liberec. Třetí ženou posilující zmíněný klub je Lenka Poklopová, která v posledních třech sezónách běhala za SK Žabovřesky Brno. Ze Šternberku přestupuje Michal Bořánek. “Hlavním problémem je mentalita některých jedinců. Na Šternberk vzpomínám, ale hlavně v dobrém. Přestup do Severky byla pak jasná volba, bo mě toho Vojcek (Vojtěch Král – pozn. red.) s Víčkem (Martin Poklop – pozn. red.) z vlastní iniciativy už dost naučili a doufám, že ještě naučí!” vysvětlil Michal důvody změny klubových barev.

Tereza Janošíková o svém přestupu: Obvykle se změna klubu v dospělé kategorii provádí především kvůli možnosti běhat štafety a družstva. Do určité míry se tak stalo i u mne! Přeci jen mít při sobě další lidičky a sdílet s nimi radost ze společných štafetových běhů je vždy krásné. Stejně tak jako mít tým, s kterým by bylo možné absolvovat vrcholné české akce a nemusel si člověk zajišťovat všechny ty věci kolem na vlastní pěst. Gor pro mne, mega sociálního člověka, který nemá rád samotu a každý zážitek je pro mne o to větší, čím je sdílenější. Bohužel se mi tyto možnosti v mém minulém klubu nenaskýtaly. Přišel tedy čas na změnu. A proč právě SSU, jedním z hlavních faktorů bylo ctít oblast! Myslím, že každý najde alespoň jedno pozitivum na setrvání v oblasti, v níž byl orienťácky vychován.  Já jich vidím více. Po oslovení a zvážení všech situací jsem nakonec s radostí řekla ano a už se těším na další fungování. Navíc je tam krásná základna super lidí a o těch to je vždycky! Nicméně i tak kousek mne bude vždy náležet Olomouci!

Odchody z SK Žabovřesky Brno

Největší brněnský oddíl přichází o několik svých významných členů. Po loňském odchodu Adama Chromého (do Tesly Brno) letos červenočerné barvy opouští Hana Hlavová, Jakub Zimmerman (oba do KOB Konice), do svého mateřského klubu Sportcentrum Jičín se vrací Jan Palas. Martin a Jana Stehlíkovi, stejně tak Tomáš Bořil našli své nové působiště v Tesle Brno. Naopak do brněnského oddílu se po roční pauze vrací Petra Koporová a dorostenky posílí Emma Bednaříková.
Zajímavým přestupem je i odchod Romana Zbranka z ASU do TZL. “Přestupuji proto, že jsem se přestěhoval do Zlína a taky proto, že jsem hledal po 9 letech v Magnusu nějakou změnu, připustil redaktor O-News.cz. I další členka redakce mění své působiště. Do svého domácí klubu OK Chrastava se vrací Jana Valešová.
Členka juniorské reprezentace ČR v minulém roce, Tereza Nováková, posiluje OK Lokomotivu Pardubice (přechází z DKP). Stejný klub našel posilu i v kategorii dorostu. Z Rychnova nad Kněžnou přestupuje Ondřej Paleček a z Broumova Vojtěch Rusin.

Padesátka dorostenců bude hostovat

Necelá padesátka dorostenců a dorostenek bude pro závody štafet a družstev hostovat mimo svůj mateřský oddíl. Zajímavá jména ukořistil OOB TJ Turnov (Tereza Chrástová ze Studence, Matyáš Štregl z Vrchlabí), PHK posílí Elin Martanová, vítězka žebříčku B-Morava v roce 2016, Michaela Dittrichová, bude oporou dorostenecké štafety z Luhačovic. Třinecký Martin Kovařík bude při štafetách zastupovat klub SK Žabovřesky Brno, stejně tak Markéta Mulíčková, která jinak běhá za ABM. Martina Opálková bude posilou pro TBM, sourozenci Rückerovi (Šárka a Jan) zase pro STH.


Interaktivní mapa přestupů a hostování. Autor: Daniel Šafka.

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dnes je 16. 4. 2024
a svátek má Irena.