Předstartovní horečka ME MTBO 2023

od | 25. 4. 2023 | MTBO, Předstartovní horečka, Závody

O den dříve, než do lesa vystartují první běžci v Norsku na prvním kole světového poháru v OB, na opačné straně Evropy, v portugalském Algarve, kola roztočí první startující mistrovství Evropy v MTBO. 

A kola se budou točit až se za nimi bude prášit. I přes brzké datum šampionátu jsou v Portugalsku letní teploty a zem vyprahlá po suché zimě. To nás ovšem nemůže překvapit, protože jsme před třemi týdny v Portugalsku absolvovali mapový kemp, který poskytl dostatek prostoru se na místní podmínky připravit. 

Algarve je vyhlášené pro své pitoreskní útesy a fantastické pláže. Ty nás však trápit nemusí. Šampionát má své centrum ve městě Loulé, přibližně 10 kilometrů od břehů oceánu a závody se odehrají v blízkkém okolí a severním směrem od něj. Parametry tratí napovídají na Portugalsko až nezvykle rovinatý terén. Snad jen při závodě s hromadným startem (longu pro dorost a juniory) si budeme moci pořádně vychutnat typická portugalská strmá stoupání se sypkým povrchem. 

ME
Kryštof Bogar
Vojtěch Ludvík
Vojtěch Stránský
Jan Hašek
Jiří Hradil
Jan Vacek
Tomáš Kamaryt

WE
Martina Tichovská (pro nemoc nenastoupí)
Veronika Kubínová
Valerie Kamererová
Marie Kamarytová

M20
Adam Černík
Jakub Račanský

W20
Lucie Messnerová
Natali Chamraďa

M17
Tomáš Zrník
Antonín Svoboda
Maxmilian Weber

W17
Sofie Stránská
Tereza Kadlecová
Klára Kurečková

Stará mapa prostoru

Mezi reprezentanty máme hned několik obhájců cenných kovů. Vojtěch Ludvík bude obhajovat titul mistra evropy ve Sprintu. Martina Tichovská, která na loňském šampionátu vybojovala stříbro na sprintu se pro nemoc nezúčastní. Ovšem naše smíšená štafeta, které byla loni Martina také součástí, bude i tak bojovat o zachování své řady zlatých medailí. V dorostenkách bude Sofie Stránská obhajovat zlato z middlu a stříbro z longu. Mezi muži máme celou řadu aspirantů na cenné kovy. Stálice na předních příčkách, úřadující mistr světa ve sprintu i middlu a vítěz světového poháru Kryštof Bogar je určitě jedním z nich. Jiří Hradil na loňském ME vybojoval bronz na longu, který letos v progamu není, ale mass start je jeho oblíbená disciplína. Jan Hašek loni také prokázal, že se toho nebojí a z mistrovství světa si odvezl stříbro na middlu a vyhrál světový pohár kategorie U23. I Vojtěch Stránský umí kola roztočit do medailové rychlosti. Na mistrovství světa 2022 vybojoval stříbro na sprintu. V Ženách se po roční pauze vrací Veronika Kubínová, která má také s medailovými pozicemi blízké vztahy.

Program

(v závorce portugalský čas)

  • St 26. 4. Middle první start 10:00 (9:00)
  • Čt 27. 4. Mass start 12:00 (11:00) / long (junioři, dorost) 10:00 (9:00)
  • Pá 28. 4. Sprint první start 10:30 (9:30)
  • So 29. 4. Smíšené štafety 10:00 (9:00) / štafety (junioři, dorost) 12:00 (11:00)

Další informace můžete najít na webu mistrovství https://mtbo2023.fpo.pt

Tak nám nezapomeňte fandit!

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dnes je 24. 2. 2024
a svátek má Matěj.