Předstartovní horečka: MČR štafet a družstev (+ soutěž)

od | 4. 10. 2017 | Orientační běh, Předstartovní horečka

Poslední předstartovní horečka roku 2017 je tady. Pořadatelé z Klubu vytrvalostních sportu Šumperk připravují letošní závěrečné celostátní závody. V sobotu je na programu Mistrovství ČR štafet, v neděli následuje Mistrovství ČR klubů a oblastních družstev. 

Jak již napovídá logo závodů, centrem dění bude Moravský Karlov, resp. louka na sever od obce. Celá akce bude probíhat v Přírodním parku Jeřáb. Pořadatelé slibují horský les v oblasti Hanušovické vrchoviny v nadmořské výšce cca 600 – 840 m n.m. Les je převážně jehličnatý s různou průběžností. Některé z hustníkových partií jsou náletového
charakteru. V prostoru se nachází průměrně hustá nepravidelná síť komunikací všech typů. Údolní části lesa jsou podmáčené. V terénu se nachází pozůstatky vojenské činnosti. V terénu se nenachází téměř žádný sezónní porost a podrost.

Jedna z pěkných pořadatelský fotek charakterizující terén. Další najdete na https://flic.kr/s/aHsm2kqk1f

Stavitel tratí, Zdeněk Janů st. (Lenon), v rozhovoru prozradil, že by “tratě měly být dostatečně a zajímavě farstované i s postupy na volbu, s férovými kontrolami a variantami s divácky atraktivním veřejným průběhem.” Ke svahům v masívu Jeřábu dále dodává: “Zavodní prostor je horský les, jak já říkám – divočina. S bažinkami a potůčky, s klacky, jsou zde ve velké míře hustníky, nálety, ale i rychlý les. Závod bude vyžadovat maximální úsilí na poměrně těžké podložce, bude třeba pozorně řešit detaily, změnit tempo, včas přibrzdit atd.”

Mapa závodního prostoru z roku 1998

A kde bychom měli hledat favority? V mužích se budou očekávat velké souboje mezi poměrně vyrovnanou čtveřicí na čele Českého poháru štafet. Aktuálně je ve vedení štafeta PHK. Loni byli druzí a stejně jako loni budou mít i letos ambici na vítězství. Za nimi je v ČPŠ štafeta SSU. Pokud poběží ve standardní sestavě Schuster – Poklop – Král, budou chtít určitě zabojovat. Třetí místo drží LPU (Kamenický – Nožka – Kubelka), zvlášť poslední člen štafety ukázal minulý týden na SP vynikající formu. Obhájci titulu, štafeta ZBM, je aktuálně “až” na čtvrtém místě v ČPŠ, ztráta ve vítěze je však pouhých 19 bodů. Tak vyrovnaní jsou letos muži. Této silné čtveřici se pokusí zatopit i další týmy. Třeba loni bronzová štafeta PGP (Flašar – Šedivý – Procházka), ale i ASU či LCE.

U žen je to trošku jiný příběh. Pohledem do ČPŠ je vidět brněnská nadvláda. Štafety ZBM1 a ZBM2 ovládají Český pohár štafet. Navíc ZBM1 má obrovský náskok. Třetí jsou aktuálně TUR, čtvrté Pardubice. Páté a šesté místo okupují hradecké kluby SHK a PHK. Nesmíme zapomenou ani na loňské vicemistryně z PGP, silná však bude i štafeta LCE.

Informační rozcestník


Soutěž s INOV-8 o běžeckou ledvinku Race Pro 3 a kšiltovku Race Elite Peak:

Jaký celkový čas (v celých minutách) bude mít nejlepší dospělé družstvo na letošním pěším MČR družstev?

  • hlasujte do startu závodu (8. 10. 2017, 9:00)
  • nejpřesnější tip vyhraje ledvinku Race Pro 3, druhý nejpřesnější tip kšiltovku Race Elite Peak
  • v případě dvou stejných odpovědí vyhrává ta dříve odeslaná
  • celkový čas ořežeme (nikoliv zaokrouhlíme) na celé minuty. Pokud bude vítězný čas štafet 300:57, pak vyhrává tip 300.

Své tipy piště do následujícího formuláře:

Kompletní pravidla soutěže

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dnes je 2. 3. 2024
a svátek má Anežka.