Předstartovní horečka: MČR sprint + SŠ

od | 12. 5. 2022 | Předstartovní horečka

Další dva české šampionáty nezadržitelně klepou na dveře. Dvojice pražských pořadatelů Oddíl OB Kotlářka a KOB Tretra Praha přivítají o víkendu více než tisícovku závodníků. Obě sprintová mistrovství i přidružené oblastní žebříčky proběhnou ve Stodůlkách.

Závodní prostor víkendových závodů. Jihozápadní část bude patřit sprintu, východní část sprintovým štafetám.

Na oba závody pořadatelé poměrně důrazně doporučují, abyste při dopravě využili MHD (metro), a to zejména kvůli omezeným možnostem parkování (detaily v pokynech). Zároveň doporučujeme důkladné prostudování pokynů!

MČR ve sprintu

Sobotní závod startuje v pravé poledne, tedy aspoň pro mistrovské kategorie. Do karantény se všichni závodníci musí dostavit o 10 minut dříve, tedy v 11.50. Do svých časových plánů by rovněž měli započítat 1 700 metrů dlouhou cestu do karantény.

Jak už to tak na sprintech bývá, je dobré mít pořádně nastudovaný inovovaný klíč ISSprOM 2019-2, který přináší novinky zejména v oblasti víceúrovňových struktur. A ty ve Stodůlkách můžou přijít. Sami pořadatelé tak nachystali kuchařku, která vám poradí, jak nezabloudit.

Zelenou ano, červenou ne. Aneb jak se nevyšachovat z bojů o medaile (a rankingové či žebříčkové body)

Pořadatelé rovněž v pokynech upozorňují na průchody přes zakázané cesty a taky možnost, že nám do města zanesou umělé překážky (tzv. šváby).

Tratě z dílny Jakuba Illnera mají opravdu vyzývající délky, k tomu pak nemalé převýšení. Nejrychlejší muži mají 12 minut na to, aby uběhli vzdálenost 3,85 km a k tomu nastoupali 76 metrů. Ženy to mají o něco kratší, konkrétně 3,27 km s převýšením 68 metrů.

Loňské tituly ze Šternberka obhajují Jana Stehlíková a Tomáš Křivda. Oba budou rozhodně patřit k favoritům i letos. Pohledem na závěr letošní startovky najdeme jejich hlavní soupeře. V ženách to určitě budou Tereza Janošíková a Denisa Kosová, sekundovat jim budou Adéla Indráková či Karolína Teplá. Do bojů o medaile ale může promluvit kdokoliv z reprezentace. Mezi muži bude chtít získat zpět mistrovský titul Vojtěch Král a urvat ho bude chtít i Kuba Glonek. Stejně jako u žen ale platí, že v boji budou i ostatní reproši.

MČR Sprintových štafet

Na nedělní brzké dopoledne (start dospělých v 9 :15 ráno) slibují pořadatelé ještě rychlejší závod než ten sobotní. Závodníky nebude hnát jen pocit, že jsou v přímém přenosu České televize, ale i o něco rovinatější terén. Ten bude ale vykoupen o něco delšími tratěmi.

Stará mapa části závodního prostoru (zejména sprintových štafet)

V dorostu loni v Litovli vyhrála štafeta ZBM, dvacet vteřin za nimi běhala štafeta LPU a bednu doplnila štafeta PGP. V dospělých pak vyhrála štafeta LPU o pouhých 6 vteřin před SSU a třetími LCE. Za těmito kluby pak byla dvouminutová díra. Loni byl však závod poměrně hodně krátký (vítězové pod 45 minut), letos naopak stavitel Radim Hošek počítá s 59′ pro vítěznou štafetu.

Informační rozcestník

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dnes je 23. 5. 2024
a svátek má Vladimír.