Předstartovní horečka – MČR NOB

od | 9. 4. 2022 | OB v ČR, Orientační běh, Předstartovní horečka, Závody

Zima už je definitivně za námi, a na dveře buší první letošní pěší MČR. Svátek všech odvážných běžců a běžkyň, kteří se vydají zápolit nejen s terénem a mapou, ale i noční tmou.

Typický otevřený les Voděradských bučin. (Wikipedia)

Kdy: 9.4. 2022, od 20:45
Kde: Struhařov, sál Hasičského sboru
Kdo to spáchá: USK Praha, ředitel závodu: Jan Semík, hlavní rozhodčí: Jarmila Němečková, stavitel tratí: Petr Bořánek
Co bude za mapu: 2 RYBNÍKY – Sever, 1:10 000, E = 5m

Stará mapa prostoru (Mapový server ČSOS)

Terén, trati a jejich nástrahy: Zvlněný smíšený les přiléhající k PP Voděradské bučiny, nejvyšší bod Holý vrch má 526 m.n.m. Decentně hluboká údolí s velkým množstvím žulových kamenů, balvanů a srázů. Prostor je hodně detailní, velká spousta balvanů, kamenů, nepravidelných hustníčku a dalších podobných tvarů určitě nejednomu závodníkovi zamotá potmě hlavu.
Stavitel tratí Petr Bořánek je známý dlouhými a fyzicky náročnými tratěmi, a ani na pro tento závod závodníky šetřit nebude. Převýšení se u nejdelší trati vyšplhá téměř k vertikálnímu půlkilometru, lze očekávat i delší postupy s množstvím voleb postupu. Terén však nahrává i případným krátkým ťukačkám v detailních partiích, například v rozdělovacích motýlcích, které mají na trati kategorie DH21, DH16 a H18.
Pro zajímavost, není to první MČR, které se v tomto lese běželo, v roce 2008 se zde uskutečnilo MČR na krátké trati.
Fotky od pořadatelů z prostoru závodu.

Ukázky nové mapy (Webové stránky USK Praha)

Koho sledovat: Loňské tituly budou ohbajovat Šárka Sokolářová (TUR) a Miloš Nykodým (ZBM). Oba se postaví na start s nažhavenou čelovkou i letos, ale rozhodně budou mít za patami spoustu nebezpečných soupeřů hladových po odvetě. V mužích to bude především Tomáš Křivda (CHC), ale také třeba Jan Procházka (PGP), Tomáš Janovský (PGP), Tomáš Kubelka (LPU) či Vojtěch Sýkora (LCE).
Šárku Sokolářová startuje poslední ze své kategorie, její soupeřky tedy budou moci na její konečný výkon čekat se zatajeným dechem v cíli. Mezi hlavní favoritky se určitě řadí Vendula Horčičková (LCE), Tereza Čechová (KAM), Jana Peterová (LPU), Karolína Teplá (SHK) a v neposlední řadě Jana Stehlíková (LPU).

Jak sledovat: GPS záznamy, GPSky budou zapnuty ve 23:43.
Live výsledky

V nědeli v poledne se poté ve stejném prostoru uskuteční ŽA na krátké trati.

Přejeme všem závodníkům správný azimut, vytrvalé nohy a hlavně dobře nabité světlo!


0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dnes je 5. 2. 2023
a svátek má Dobromila.