Předstartovní horečka: MČR NOB
Dnes je 20.01.2020

Orientační běh | Předstartovní horečka | Závody | 11.04.2019

Mistrovství republiky v nočním orienťáku se podobně jako loni odehraje v půlce dubna na Hořicku. Letošní závod bude probíhat v okolí obce Boháňka. Zatímco sobotní Mistrovství má svůj termín již zažitý, pro mnohé je vítanou změnou nedělní ŽA+OŽ na krátké trati (na ten je přihlášeno dokonce přes 1500 závodníků).

Centrum obou závodů bude situováno do areálu Obecního domu a koupaliště v Boháňce, kde pořadatelé nabízí i možnost postavení klubových stanů. Co se terénu závodu týče, mohl by se charakterově velmi podobat loňskému MČR, to se běželo v Horní Brusnici pouze 15 km od letošního prostoru. Letos ale na závodníky bude čekat více terénních detailů, ale také větší převýšení, neboť všechny kategorie budou přebíhat údolí řeky Jestřábek. Start 00 je naplánován na 21:00, tedy hodinu a čtvrt po západu slunce, a je vzdálen 2,1 km.

Vybraní závodníci kategorií DH18, 20, 21 poběží s GPS. Elitních mužů je do závodu přihlášeno 56, ovšem podobně jako u žen či juniorů je startovní pole ochuzeno o naše reprezentanty, protože ti se připravují na tréninkovém kempu v Norsku. Loňské tituly tady Miloš Nykodým ani Lenka Mechlová obhajovat nebudou. Na muže H21 čeká trať 11,8 km s 350 metry převýšení a 35 kontrolami, ženská trať měří 7,6 km (250 m, 22 K).

Kdo tedy patří k favoritům při neúčasti reprezentantů? V ženách se mezi papírově nejlepší řadí Eva Kabáthová (ZBM), Karolína Teplá (SHK) či sestry Šikovy (LPM), na stupně vítězů by mohla pomýšlet i výborně běhající Petra Aschermannová (KAM). I mezi muži se dá vypíchnout pár zvučných jmen, i když do boje o medaile by mohla výrazně zasáhnout i nastupující generace. Velké šanci má na titul bezesporu Jan Procházka (PGP) nebo jeho jmenovec Petržela (PHK). Na startu se představí také Adam Chloupek (ZBM), Radek Nožka (LPU), Jiří Valeš (LPM) nebo polský drak Kuba Dragovski (TUR).

Na co si dát pozor:

  • Kontroly nejsou vybaveny reflexy
  • Kategorie H16, H18 a H21 jsou z důvodu velkého počtu přihlášených rozděleny na podkategorie L (lichá) a S (sudá) s rozdílným pořadím kontrol na části trati, tzn. využívají rozdělovacích metod, některé kontroly se probíhají opakovaně.
  • Všechny tratě překonávají silnice III. třídy, DÁVEJTE POZOR!
  • Po oba dny je povinný příjezd pouze od Hořic nebo Jeřic přes Chloumek. Jiný příjezd je zakázán.
  • Příchod od parkoviště je vzdálen 1,5 km, na start 2,1 km!

Loňská trať H21, i letos můžeme čekat na několika tratích uzlovou kontrolu

Nedělní žebříček A a závod Východočeského poháru budou mít stejné shromaždiště jako NOB. Pro závod budou použity 2 starty (viz pokyny), na trati bude navíc i divácká kontrola. Závodníci startující ze startu 1 budou mít trať rozdělenou na 2 části – na jedné A4 budou dvě totožné mapy pod sebou. Na horní mapě je první část tratě, která končí diváckou kontrolou, v jejímž místě je na spodní mapě zakreslen start druhé části tratě.

Informační rozcestník:

Facebooktwitter


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *