Předstartovní horečka: MČR na klasice a štafet v LOB
Dnes je 20.01.2020

LOB | Předstartovní horečka | Závody | 28.02.2019

Naši nejlepší LOB vysokoškoláci již odpočítávají poslední dny před prvním závodem na Univerziádě v Krasnoyarsku, domácí závodníky čeká poslední letošní víkend v LOBu.  Sportovní klub ve Vrbně pod Pradědem připravuje závody v lyžařském areálu na Nové Vsi v Jeseníkách.

Závodníky čekají dohromady tři závody:

  • sobota 2.března 2019 – MČR na klasické trati (start 11:00)
  • neděle 3. března 2019 (dopoledne) – MČR štafet (start 9:30)
  • neděle 3. března 2019 (odpoledne) – Český pohár LOB, Žebříček A, Žebříček B sprint (start 14:00)

Vlivem vysokých teplot byly závody v jednu chvíli ohroženy, ale nakonec se uskuteční dle plánu. “Pořadatelé po dnešní práci v terénu konstatují, že závody se uskuteční dle rozpisu. Sněhu je v prostoru dostatek, nicméně teplé počasí posledních dnů značně zašpinilo sníh jehličím, což je místy problematické. Proto si pro jistotu připravte i dvojkové (horší) lyže,” píše sekce LOB na svém webu.

Podle předpovědi má dokonce z pátku na sobotu ještě něco i napadnout, teploty v sobotu budou spíše lehce pod nulou, naopak v neděli by měly být výrazně nad nulou s maximem kolem 5° C.

Pro všechny závody bude použit systém ražení SportIdent (jeden čip lze použít v závodě pouze jednou). Pro závody lze použít všechny
typy SI čipů, včetně SI 10, 11 nebo SIAC. Nicméně krabičky NEBUDOU v Air modu, takže je nutno i s těmito čipy normálně „razit“.

Všechny tři závody se pojedou v areálu lyžařských a turistických tratí v okolí Nové Vsi v nadmořské výšce 800 – 1000 m. n. m. Mapy ale pro každý závod budou mít jiné měřítko. Mapu v měřítku 1 : 15 000 dostanou závodníci na startu klasiky, desítka pak bude využitá pro štafety, odpoledne pak bude měřítko dvojnásobné. Mapy připravil reprezentační trenér Richard Klech, který postavil i tratě.

Na závody je přihlášeno přes 300 závodníků. Do bojů o mistrovské medaile určitě nezasáhnou průběžně vedoucí ČP v LOBu, jak Petra Hančová, tak Petr Horvát. Oba jsou už Krasnoyarsku, kde je čekají 4 závody na Univerziádě. Velkou favoritkou v ženské kategorie tak jistě bude Lenka Mechlová, sekundovat by ji měly Helena Randáková a Kateřina Neumannová. V mužích se sešla mnohem větší konkurence, o nejvyšší příčky by měly zejména bojovat Jakub Škoda, Roman Horyna a Radek Laciga. Tituly ve štafetách obhajují ženy Spartaku Vrchlabí a muži Slovanu Zdravotník Praha.

Více informací:

Facebooktwitter


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *