Předstartovní horečka: MČR Krátká trať

od | 10. 6. 2021 | OB v ČR, Orientační běh, Předstartovní horečka, Závody

Vrchol jarní sezóny je tu! Letos se MČR na middlu poběží ve Vojtíškově, nezvykle pouze jednokolově a také s velkými otazníky nad formou řady závodníků. Vyjma reprezentantů na nominačních závodech totiž ostatní moc šancí ukázat svou fyzickou a mapovou připravenost neměli.

Kopcovitý králickosněžnický horský terén bude po několika letech opět změnou v “zažitém” kamenitém charakteru předchozích mistrovství ČR na krátké trati. Kluby SK Severka Šumperk a Magnus Orienteering zavedou závodníky do Vojtíškova a okolí do kopcovitého terénu, kterému dominují stovky kupek.

U centra závodů mohou řidiči rychle vysadit spolujezdce a zavazadla, pak ale musí odjet na 2 km vzdálené parkoviště. Při vstupu do centra projdou závodníci vstupním filtrem (podepsané čestné prohlášení), poté již mohou pokračovat do 900 m vzdálené karantény (vstup možný do 13:15). Na start je to již jen 150 m, k dispozici budou startovní čísla a pro vybrané závodníky i GPS.

Ukázka jedné ze starých map prostoru závodu aneb Kupky kam se podíváš

Pokud byste ve startovce hledali Vojtěcha Krále, aktuálně nejlepšího českého závodníka, budete hledat marně. Ten je totiž stavitelem tratí závodu. Když se podíváme na parametry tratí, tak na muže H21 čeká 5,7 km s převýšení 270 metrů, sílu v kopcích určitě budou potřebovat všichni, kteří pomýšlejí na dobré umístění. Všem startujícím přejeme hodně zdaru na trati!

V neděli je na programu Český pohár na klasické trati.

Informační rozcestník:

web závodů

pokyny

startovka

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dnes je 5. 6. 2023
a svátek má Dobroslav.