Předstartovní horečka: LOBy v NMNM

od | 10. 1. 2019 | Předstartovní horečka

A je to tady! První předstartovní horečka roku 2019! Skoro celou Českou republiku zasypal sníh, a tak se o nadcházejícím víkendu mohou uskutečnit první dva celostátní závody v LOB aktuální zimní sezony! Pravdou je, že LOBy by se v Novém Městě na Moravě jely velmi pravděpodobně i kdyby po Česku nebyl, nicméně sněhová nadílka dává znát, že závody se nepojedou pouze na lyžařských standardkách, ale závodníci se dočkají i spousty dalších stop v lese.

Pod taktovkou SK Orientační sporty Nové Město na Moravě vás o víkendu čekají dva závody. A hned v sobotu se začne prvním MČR – ve sprintu! V neděli pak bude program pokračovat závodem Českého poháru na krátké trati. To vše bude ve skvělém zázemí Vysočina Arény. Na každý ze závodů je přihlášených přes 400 závodníků. Po oba dny budou všechny SI krabičky nastaveny do režimu bezkontaktního ražení, budou v tzv. BEACON módu.

MČR Sprint: Start 00:  13:30 (prezentace do 12:30), mapa Vysočina Arena sprint 2019, 1:5000, e = 5 m, rozměr A5

ČP Middle: Start 00: 10:00 (prezentace do 9:00), mapa Vysočina Arena middle 2019, 1:10000, e = 5 m, rozměr A4

Mapy pro oba závody jsou aktuální k prosinci loňského roku, mapovali je Petr a Šimon Marečkovi.

A kde hledat favority? Mezi muži i ženami se v sobotu sjede kompletní česká reprezentace. Hlavní boje se očekávají převážně mezi Škodou, Lacigou a Horvátem. Mezi ženami pak budou o bednu bojovat Hančová, Šimková či Mechlová. Reprezentace po sprintu odjíždí přímo na Ski-O Tour do Rakouska. V neděli par bude hlavním favoritem Michal Argaláš, kterého by měl vyzvat Roman Horyna či Ondřej Kantor. Zabojovat by také mohli Vodrážka či Lauerman. V dámské elitě by dle loňského pořadí ČP měla bojovat o vítězství Helena Randáková. S ní by se měly porovnávat Veronika Kubínová a Karolína Teplá

Informační rozcestník

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dnes je 18. 6. 2024
a svátek má Milan.