Předstartovní horečka: Přeložené krkonošské loby
Dnes je 17.01.2020

LOB | Předstartovní horečka | 22.02.2018

Po delší době vše směřuje k tomu, že nadšenci lyžařského orientačního běhu se dočkají. Závody ČP v LOB v Krkonoších, které se měli konat druhý lednový víkend, byly přesunuty právě na nadcházející dny. Organizace se zhostil sportovní klub Studenec. Na programu jsou hned tři závody, z toho dva mistrovské. V sobotu se jede Mistrovství ČR na klasické trati, v neděli dopoledne MČR štafet a víkendové klání vyvrcholí žebříčkovým závodem na krátké trati v neděli odpoledne.

Stav stop v Roudnici těsně před přeložením.

Centrem závodů je Roudnice v Krkonoších, horská vesnice ležící ve výšce okolo 800 m n. m. a centrum zimního turistického ruchu. V okolí se nachází síť běžeckých tratí, které pořadatelé využijí a rozšíří o síť skútrových stop pro uspořádání pořádných závodů v drsném prostředí našich nejvyšších hor.

Třetí víkend Českého poháru v LOBu pořádá SK Studenec v Roudnici v Krkonoších, okolo které se nachází síť běžeckých stop, která spolu se skútrovými stopami pořadatelů utvoří prostor závodu.

Závod v LOB bude po dohodě s Polským svazem orientačního běhu zároveň Mistrovstvím Polska na klasické a krátké trati. Závod štafet bude pro závodníky z Polska pouze jako veřejný závod.

Užitečné odkazy:

 

 

Facebooktwitter


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *