Předstartovní horečka: Lobácký Rej(víz)

od | 25. 1. 2017 | LOB, Předstartovní horečka, Závody

Po minulém víkendu, kdy se v německém Klingenthalu konalo první víkendové kolo závodů v LOB, se dějství přesouvá zcela do jiných koutů. TJ Zlaté Hory pořádají MČR na krátké trati a ČP v LOBu na Rejvízu. Samotný pořadatelský tým je doplněn výraznou posilou – sportovní část má na starosti zkušená dvojice z Vysočiny: Petr Mareček a Martin Kratochvíl.

“Toto spojení, které je možná pro někoho překvapivé, má svou logiku. Rádi spolupracujeme s Martinem a ten již v Jeseníkách leccos zmapoval. A při mapování prostoru kvalifikace middlu loňského ME vznikl nápad na LOBy na Rejvízu,” objasňuje organizátorský tým Tomáš Novotný.

Petr Mareček při přípravě závodu (24. ledna 2017). Foto: Martin Kratochvíl

Prostor je známý zejména pro pěší orienťáky. Na mapě Ruský hřbitov se odehrávalo MČR na klasické trati v roce 2004. V sobotu čeká na účastníky mapa Férovka v měřítku 1 : 10 000, v neděli bude použita mapa Vyhlídka (1 : 15 000). Obě budou mít rozměr A4 a na tvorbě se podíleli oba zmiňovaní pánové v úvodu – Petr Mareček a Martin Kratochvíl.

Ukázky mapy, na které se o víkendu pojede.

Sněhu je na řadě míst velké množství, v severních Čechách byl vyhlášen minulý týden i kalamitní stav. V Jeseníkách je situace trochu jiná. “V době, kdy téměř v celé republice vydatně sněžilo, na severní straně Jeseníků se sníh objevoval spíše symbolicky,” překvapuje zástupce pořadatelského oddílu Tomáš Novotný. Závodníci tedy nemohou očekávat lyžařské orgie v metrových závějích. “Ale závody budou a pořadatelé i ve ztížených podmínkách připraví tratě, na kterých si užijete lyžařsky i mapařsky,” dodává Novotný s tím, aby si závodníci pro jistotu nebrali své nejlepší lyže.

Předpověď počasí až do závodů. Zdroj: yr.no

Předpověď počasí je optimistická. Až do závodů má být pod nulou. Sněhu by podle pořadatelů už nemělo ubývat (naopak očekávají, že trochu přibude), na závody bude slunečno. S ohledem na stav sněhu dojde k podstatné změně oproti rozpisu. Sobotní MČR na krátké trati se nepojede s hromadným startem, ale intervalově. První závodníci vystartují v 11:00, v neděli pak o hodinu dříve.

Petr Mareček na úzké lávce s tabletem pro mapování. Foto: Martin Kratochvíl.

Na závody je přihlášeno lehce nad 200 závodníků. V hlavní dámské kategorii je největší favoritkou Kristýna Kolínová (OOB Kotlářka), která vyhrála oba individuální závody v předcházejícím týdnu. Její největší konkurentky budou Helena Randáková (Spartak Vrchlabí), Lenka Mechlová (OK Slavia Hradec Králové), Barbora Chudíková (OK Jihlava) nebo Kateřina Neumannová (VSS Přírodověda Praha). V mužské kategorii je pole favoritů mnohem širší. Na startu budou členové vítězné štafety Slovanu Zdravotník ze sobotního MČR štafet (Radek Laciga, Roman Horyna a Vítek Pospíšil). Do bojů o nejvyšší příčky však určitě zasáhne Jakub Škoda (Slavia Liberec orienteering), Vojtěch Matuš (SK ve Vrbně p. P.), Jan Lauermann (OK Jihlava) nebo Petr Horvát (Severka Šumperk). Překvapení však nejsou vyloučena.

Prostor závodu 24.1.2017. Foto: Martin Kratochvíl.

Více informací:
Stránka závodu
Stará mapa
Předpověď počasí

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dnes je 20. 4. 2024
a svátek má Marcela.