Předstartovní horečka EMTBOC 2024

od | 30. 5. 2024 | MTBO, Předstartovní horečka, Závody

Už nemusíte déle čekat, mistrovství Evropy 2024 je tady. Letošním místem srazu je sever Polska cca 80 km od Baltského moře v takzvaných “plicích Polska”, v Mazurském pojezeří u města Ostróda. Aneb, repelenty s sebou.

Bulletin slibuje rychlé a vyčerpávající svezení, tak se na to pojďme podívat.

Nejprve krátký pohled do historie. Stejná oblast hostila 6. mistrovství světa MTBO v roce 2008. Český tým si odtamtud přivezl 3  elitní, 5 juniorských a 2 štafetové medaile. Martina Tichovská a Jiří Hradil získali své první medaile z MS a spolu s Vojtěchem Stránským jsou závodníci, kteří z tohoto šampionátu mají výhodu znalosti terénu a opět budou figurovat na startovní listině. Ve vzpomínkách jim utkvěl kopr ve všech jídlech, nevyhovující chatky, nicméně organizace na úrovni. Již dnes můžeme říct, že ubytování se zlepšilo, na hodnocení jídla a organizace si počkáme do zítra.

Pravidlem, které platilo tehdy a zůstává i pro letošní rok, je povolená jízda terénem. Bude tedy třeba upravit styl mapování. Dva embargované prostory západně od Ostrody jsou od sebe vzdálené co by kamenem dohodil. Neočekáváme tedy výrazné proměny zvlněného terénu s písečnými cestami od závodu k závodu. Nejpodobnější terén u nás určitě všichni znáte, mají ho v Doksech nebo Hamru na Jezeře.

Program sestává ze čtyř závodů:


Čt 30. 5. Sprint  – první start 10:00
Pá 31. 5. Long – první start 9:00
So 1. 6. middle – první start 9:00
Ne 2. 6. smíšené štafety/nesmíšené štafety pro juniory – první start 9:00

Jaké máme vyhlídky

Z loňského ME v Portugalsko jsme si přivezli celkem 15 cenných kovů. Na middlu bude obhajovat titul Vojtěch Stránský, na Sprintu Kryštof Bogar. Štafetové tituly budou obhajovat juniorky i junioři. Favoritů v týmu máme klasicky vícero. V ženách, přes loňské mystifikování o konci kariéry, nastupuje Martina Tichovská. U mužů víme, že o podiové umístění umí bojovat všichni zúčastnění. V juniorkách určitě největší naděje směřují k Sofii Stránské. 

Tým:

ME:WE:
Kryštof Bogar
Vojtěch Ludvík
Vojtěch Stránský
Jan Hašek
MartinKanta
Jiří Hradil
Jakub Škoda
Martina Tichovská
Valerie Kamererová
Rozálie Kuchařová
Lucie Nedomlelová
Romana Škodová
M20:W20:
Antonín Svoboda
Tomáš Zrník
Eduard Toloch
Sofie Stránská
Tereza Kadlecová
Klára Kurečková
M17:W17:
Ondřej Petruš
Radek Lesage
Lukáš Tuma
Markéta Fišerová
Adéla Ryglová
Lisa Kalinová

Pro další informace můžete navštívit web závodu

Živě IOF Live

To je pro dnešek vše, tak fanděte

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dnes je 18. 6. 2024
a svátek má Milan.