Předstartovní horečka: ČPŠ Jarní pohár

od | 16. 3. 2017 | Předstartovní horečka

Je to tady! Již tuto sobotu startuje první celostátní závod. Pořadatelé z OK99 Hradec Králové připravují závody v lesích kolem Újezdu u Přelouče. Závodům ČPŠ bude předcházet závod v NOB na Michnovce (tam byl JP loni) a v neděli závodníky čeká opět v Újezdu u Přelouče závod na klasické trati. Na něj je přihlášeno více než 1500 závodníků.

Sobotní štafety startují v pravé poledne. Jako první vyrazí do lesa tradičně muži, jejich něžné protějšky startují o 10 minut později. Všechny kategorie ČPŠ čeká pro štafety trochu nezvyklé měřítko 1 : 15 000. Směrný čas pro muže je 45 a při délce tratí 10 km je jasné, že závod bude extrémně rychlý. Pokyny doslova uvádějí, že terén bude velmi rychlý, mírně zvlněný, s hustou sítí cest, s vegetačními detaily se zbytky povrchové těžby písku. My dodáváme, že v lese bude docela dost melioraček různé hloubky a viditelnosti. Zvlášť v kombinaci s nízkým porostem tak můžou být některé kontroly dost ošidné.

Závodní prostor sobotního ČPŠ a zároveň trať H21 jak si ji představujeme my v O-news

Favorité

Na začátku sezony je dost ošemetné určovat favority jednotlivých kategorií. Nicméně mnoho klubů již zadalo soupisky, které ledacos naznačují. Třeba to, že skoro celý tým SK Žabovřesky Brno jsou na soustředění ve Slovinsku, a tak se velmi pravděpodobně nebudou zapojovat do bojů o nejvyšší příčky. Což je zvláště v ženské kategorii poměrné zásadní. A stejně tak je jasné, že se jim nepovede obhájit týmovou soutěž na Jarním poháru. Pojďme to ale vzít z druhé strany – kde favority hledat?

Muži:

Při absenci ZBM se mezi velké favority řadí SK Praga Praha, TJ Slovan Luhačovice, ale silnou štafetu má i OOB TJ Turnov (Wolf F., Horák, Hradec). Do bojů o nejvyšší příčky by se také měly zapojit štafety Pardubic (Kamenický, Procházka, Kubelka), ale také štafety obou hradeckých velkoklubů PHK a SHK.

Ženy:

I v ženách budou chybět štafety brněnských Žabovřesk (loni 1. a 2. místo). K favoritkám tak budou patřit zejména štafety Lokomotivy Pardubice, OK 99 Hradec Králové, Kotlářky Praha či Luhačovic.

Organizace sobotního závodu ČPŠ

Důležité informace

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dnes je 18. 6. 2024
a svátek má Milan.