Předstartovní horečka: ČP Lukoveček
Dnes je 20.01.2020

Orientační běh | Předstartovní horečka | Závody | 06.09.2019

Kdo běžel loni v září nedělní závod Českého poháru štafet (ten co byl po sprintovkách ve Zlíně), mohl se otočit směrem od lesa do údolí a vidět na protějším svahu celý závodní prostor nadcházejícího víkendu. Po roce se kolotoč závodů Českého poháru vrací opět ke Zlínu, tentokrát však jako závody jednotlivců – v sobotu závod na klasické trati, v neděli pak závod na krátké trati. Navíc budou oba závody započítány do WRE žebříčku a poběží se souběžně i Slovenský žebříček jednotlivců.

Sobotní klasika

Bahno, zima a déšť – pravda, takhle by mohla začínat až analýza postupů elitních závodníků, nicméně to vypadá, že po loňském vlídném počasí přijde letos počasí typické podzimní. Start v pravé poledne však zaručuje poměrně hodně světla i pokud bude trochu kapat. Měli byste si však dát pozor, který start máte.

– Start 1: 1300 m / 120 m převýšení, modrobílé fáborky – pro kategorie DH14B, DH16AB-21ABC, MW21E, D35B-D50B, H35B-H60B, T1, T2
– Start 2: 900 m / 40 m převýšení, zelenobílé fáborky – pro kategorie DH10C, DH12C, D55B-D75B, H65B-H80B, Z

Netrefení správného startu pro vás sice asi nebude znamenat diskvalifikaci, ale pouze velkou šanci na časovou ztrátu kvůli nestihnutí svého startovního času! Taky nezapomeňte, že od auta či autobusu je to víc jak kilák do centra závodu, navíc trochu do kopce!

Na pánskou elitu čeká trať čítající bez mála 15 kilometrů s úctyhodným převýšením 705 metrů a k tomu musí orazit 23 kontrol. Pro dámy je připravena trať o délce 8,9 km, na které závodnice čeká pouze 400 metrů převýšení a 15 kontrol.

Stará mapa embargovaného prostoru

Nedělní middle

Rychlé tratě, spousta kontrol, kontrolování kódů – to jsou highlighty rozhovoru stavitele nedělních tratí na webu závodu. Při pozorném čtení pokynů ale najdete i další informace – necelé 2 kilometry na start s velkým stoupáním. Odměnou za toto stoupání na start pak budou nepříliš kopcovité tratě. Na pánskou elitu čeká trať dlouhá 6,1 km, ale s převýšením pouze 180 metrů a 24 kontrol. Jejich dámské protějšky budou muset uběhnout aspoň 5,2 km se stejným převýšení a o kontrolu míň.

Oba závody se běží také jako již 70. ročník Poháru města Zlína. V dospělých obhajuje vítězství SK Severka Šumperk, v dorostu OK Lokomotiva Pardubice.

A kde hledat favority na oba dny? Nejlépe ve startovních listinách. V té pánské nechybí trojice reprezentantů z letošního MS – Miloš Nykodým, Vojtěch Král a Marek Minář. V té dámské Denisa Kosová a Vendula Horčičková. Konkurovat jim bude ale i po nemoci opět závodící Adéla Indráková. Stavitel nedělní krátké trati ale favorizuje i Zdenku Kozákovou!

Informační rozcestník

Facebooktwitter


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *