Předstartovní horečka: 10 věcí, co (si) nezapomeň na štafety a družstva

od | 7. 10. 2022 | Orientační běh, Předstartovní horečka, Závody

O víkendu to vypukne. Největší setkání všech týmů, klubů a oblastí se odehraje na louce u obce Výšinka. Přinášíme 10 věcí, které si nezapomeňte, až zítra ráno nasednete do auta vstříc MČR štafet, družstev a oblastních výběrů žactva.

Na MČR štafet i družstev lze každoročně očekávat zajímavé souboje i překvapivá vítězství. Foto: Petr Kadeřávek.
  1. Časový harmonogram – V sobotu nás čeká MČR a Veteraniáda štafet, první odstartují muži H21 (v 11:00) a po nich další kategorie MČR, veteráni přijdou na řadu v 13:30 a žáci ve 13:50. V neděli je na programu MČR a Veteraniáda klubů a MČR oblastních výběrů žactva. Startuje se po vlnách od 9:30.
  2. Formu – Řekneme vám to na rovinu: už zbývá jen pár hodin do startu štafetového šampionátu a nic moc víc nenatrénujete. A tak náš redakční guru radí na páteční odpoledne nebo večer: 30´ rozklus, pár rychlých rovinek a trochu té atletické abecedy. Hlavně žádné zásadní pohyby, ať se ještě před svátek všech o-běžců nezraníte!
  3. GPS souřadnici – Nastavte si ráno v navigaci tuto souřadnici: 50.4806722N, 15.8642072E
  4. Starou mapu – Pokud nenajdete ve svých archivech tištěnou, můžete se podívat aspoň do Mapového archivu, jak to tam u Dvora Králové bude vypadat.
  5. Barvy na obličej – Tradice je tradice. Zaběhněte do nejbližšího supermarketu nebo drogerie, ať jste o víkendu poznat od vaší konkurence.
  6. Nabrífovat se – Pořadatelé zveřejnili rozhovor se staviteli tratí. Jeden z nich, Zdeněk Šabatka, třeba poodkrývá, že by na světové i české poměry mělo být v lese docela dost farst. Opakovat, že pokyny se také čtou, asi nemusíme, viďte?
  7. Památníček – V sobotu od 14:00 zde bude autogramiáda českých reprezentantů. Pokud nemáte památníček, dostanete plakát nebo bude stačit váš oblíbený dres či orienťácký deníček.
  8. Peněženku – Řada stánkařů se sportovním zboží i chutný catering. To vše připravují hradečtí organizátoři. V jednom ze stánků se objeví Petr Hranička i Jiří Šubrt, kteří pro vás přivezou svazový obchůdek.
  9. GPS – Mrkni, zda právě vaše štafeta ji o víkendu neponese. Ať pak není faux-pas, že sis ji nevyzvedl.
  10. Čip, buzola, dres (radši dva), boty, čelenka, teplejší oblečení – No znáte to, jako tradičně na závody. Ale opakování je matka moudrosti.
Barvy na obličej máš? Foto: Petr Kadeřávek.

Úvodní foto: Petr Kadeřávek

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dnes je 24. 9. 2023
a svátek má Jaromír.