Prázdninové závody se blíží!

od | 18. 6. 2022 | OB v ČR, Orientační běh, Závody

Polovina června znamená konec jarní části orienťácké sezóny, ale hlavně značí příchod letních vícedenních závodů, závodů s uvolněnou atmosférou. A hned z kraje prázdnin se konají jedny netradiční, na které bychom Vás chtěli pozvat.

Tříetapové závody O-Požáry v Hornopožárských lesích jsou naplánované na letní svátky, na 4.-6. července, v terénech loňského MČR na klasické trati. Centrum závodů bude na louce u lesa na okraji obce Kamenný Přívoz, 30 minut na jih od Prahy. Prakticky až na shromaždiště se dá dojet i vyhlášeným Posázavským Pacifikem z Prahy či Světlé nad Sázavou. Železnice lemuje údolí Sázavy a nabízí tak cestujícím příjemnou podívanou.

Pro závodníky bude možnost stanování přímo v centru závodů, na závody je ale díky blízkosti Prahy možné i denně dojíždět. Těšit se můžete na pěkný smíšený zvlněný les s dobrou průběžností, kameny, srázky a skalkami. Tratě pro vás připravují Boris Navrátil, Kristýna Hlubučková a Jakub Glonek a je rozhodně na co těšit.

Druhý termín pro přihlášky je již za dveřmi, 18.6., tak ho nepropásněte. Mezi účastníky se nacházejí i ostřílení reprezentanti, Miloš Nykodým a Martin Roudný v mužích, či Jana Peterová a Eliška Sieglová v ženách. Opravdu kvalitní výkony tak budou odměněny i slušnou dávkou rankingových bodů.

Navíc na úterní odpoledne (po E2) je pro závodníky připraven netradiční SMIK – orientační běh s migrujícími kontrolami. A to je ideální příležitost si tuto chytlavou variantu orienťáku vyzkoušet, přeci jenom, závodů podobného typu je na celém světě poskrovnu. Více o závodech si můžete přečíst na webu závodů či v systému ORIS.

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dnes je 25. 9. 2023
a svátek má Zlata.