Prázdninové závody LAST MINUTE
Dnes je 19.01.2020

OB v ČR | Orientační běh | 27.06.2018

Školám začínají pomalu letní prázdniny, a to je čas na řadu tradičních prázdninových závodů. Pohoda, odpočinek a zajímavé terény. To spojuje většinu z nich. Na jaké závody se dá ještě hlásit? Kde se závody uskuteční? Co si nenechat ujít? 

Cena střední Moravy

Sezóna prázdninových závodů začíná již tento pátek, a to tradiční Cenou Moravy, kterou tentokrát pořádá Oddíl orientačního sportu SK Prostějov. Centrum závodu situoval do obce Suchý (penzion Athéna). Zde je k dispozici závodní kancelář, školka pro E1 až E3, možnost občerstvení, zároveň také cíl první a třetí etapy. Na závody je přihlášeno přes 700 závodníků. Termín přihlášek skončil, mapy jsou vytištěné, další přihlášky jsou možná jen na volná místa (vakanty) v omezeném počtu. Více informací naleznete na stránkách závodů.

Veteran cup open

Na statní svátky, které letos zajišťují všem pracujícím prodloužený víkend od 5. do 8. července, se můžete vydat na Veteran cup. Ten se uskuteční v Kostelci nad Orlicí a Brumbárově a začíná v pátek lesním sprintem. Po etapách je vždy připraven doprovodný program – v pátek noční závod a v sobotu mini MTBO a společensko-silové disciplíny. Druhý termín přihlášek vyprší 1. 7., poté se lze přihlásit za zvýšené startovné. Více informací nalezte v orisu a na webu závodu.

                                                        

H.S.H. Vysočina Cup

H.S.H. Vysočina Cup, kteří mnozí ještě znají pod názvem Botas, bude letos v termínu 13. – 15. července mít zázemí v Lipnici nad Sázavou, dějišti loňského MČR na krátké trati. Pro závody budou ještě některé nové části domapovány, ale závodníci se mohou těšit na kvalitní mapy od Petra Marečka a Martina Kratochvíla. Včera skončil druhý termín přihlášek a nyní pořadatelé přijímají přihlášky jen omezeně. Na závodníky čeká tradiční program, který začíná již ve čtvrtek tréninkem, v pátek je krátká trať, sobota patří klasické trati a celé závody zakončí nedělní zkrácená trať. Na stránkách závodů se můžete dočíst další zajímavosti.

Chyby? O ty nebude nouze! GPS tracking z loňského šampionátu, který v Lipnici proběhl.

Grand Prix Silesia

Také v dějišti dalších vícedenních závodů se již běželo loni. Grand Prix Silesia (20. – 22. července 2018) letos zavítá do prostoru zářijového Českého poháru, tentokrát bude shromaždiště na louce jihovýchodně od Mokrých Lazců. Na závodníky čeká porostově pestrý terén, místy terénní detaily a nepravidelná síť cest. Pátek – krátká trať, sobota  – zkrácená trať a vložený sprint, neděle – klasická trať. To je menu, které naservírovali pořadatelé z Orientačního Běhu Opava závodníkům třídenních závodů. Ukázky mapy a další informace naleznete na stránkách závodů.

Kde se jednotlivé etapy budou běhat?

Šumperský divočák

A do třetice všeho nejlepšího. Letošní ročník Šumperského divočáka se uskuteční v oblasti Svaté Trojice – v prostoru, kde v roce 2017 proběhno Mistrovství České republiky štafet a klubů. Kemp bude na stejném místě, jako bylo centrum zmiňovaného mistrovství. Můžete se těšit na divoký a podmáčený horský les, kvalitní mapy a poctivé tratě. Přihlášky za základní startovné jsou do neděle 1. 7. 2018.  Program je stejný jako při H.S.H Vysočina Cupu, tedy krátká trať (pátek), klasická trať (sobota), zkrácená trať (neděle). Další informace naleznete zde.

LokoTour

Lokotour Bedřichov se uskuteční 4. a 5. srpna přímo na lyžařském stadionu v Bedřichově, odkud se startuje Jizerská 50. Těšit se můžete na neopakovatelné zážitky z nově zmapovaných prostorů Jizerských hor, v kterých naleznete lesy severského typu s těžkou podložkou a borůvčím. V sobotu se poběží klasická trať na mapě Klikvová louka, v neděli pak middle na mapě Červený potok. Přihlásit se je možné až do 28. července přes ORIS.

Rumpál

Jediné vícedenní závody v ČR, které drží krok s zimní olympiádou! Posledního Rumpálu jste se mohli zúčastnit naposledy před čtyřmi lety. Letos najde útočiště v hotelu Vega u Luhačovic v termínu 3. – 5. 8. Pořadatelé lákají především na nezapomenutelné zážitky a velmi bohatý doprovodný program doplněný o večerní koncerty orienťáckých hudebníků. První termín přihlášek je do dnešní půlnoci, nicméně přihlásit se lze až do konce července. Info o závodech je na webu, doplňující a zákulisní informace naleznete na facebooku akce.

Rumcajsovy míle

Rumcajsovy míle se stávají podobným hitem jako Pěkné Prázdniny, kapacita 1000 závodníků byla rychle naplněna. Skalnaté terény Českého ráje k sobě prostě orientační běžce lákají. Centrum závodu je v blízkosti zříceniny hradu Valečov, bohužel ale pořadatelé vzhledem k omezenému prostoru nezajišťují kemp. V sobotu 11. srpna se poběží 2 etapy, v neděli jedna. Všechny etapy jsou krátké trati a díky povolení SK bylo možné pro všechny kategorie připravit zbrusu nové mapy v měřítku 1:5000 (závody jsou tak počítány do rankingu). Možnost přihlásit se je až do konce července, ale naplněný limit závodníků je neúprosný. Více na webu závodu.

                                                                           

 

Pěkné prázdniny s OB

Hned týden po Rumcajsových mílích se orienťáci opět vrátí do Českého ráje, tentokráte do okolí Branžeže. Letošní limit PPček 1300 závodníků byl naplněn za 31 vteřin, takový zájem berou pořadatelé jako velký závazek uspořádat opravdu kvalitní závody. První etapou je páteční krátká trať, která startuje až odpoledne, v sobotu je na programu klasika a v neděli middle. Sobotní večer bude patřit klání o nejlepšího Píchače Pěkných prázdnin a následnému promítání fotek a videí z proběhlých etap. Další informace naleznete na stránkách závodů.

Cena východních Čech

Poslední prázdninový víkend v Radvanicích uspořádá OK 99 Hradec Králové Cenu východních Čech. V kamenitých terénech CHKO Broumovsko se poběží 3 etapy, přičemž poslední se poběží s handicapovým startem a cílem přímo v centru závodu. První termín přihlášek končí až 31. 7., to je šance pro opozdilce, kteří si budou chtít zpestřit konec srpna orienťákem. Informace o jednotlivých etapách jsou k nalezení na webu závodu.

 

West cup

Závěr prázdnin nebude patřit jen CVČ, na západním kraji republiky se uskuteční West cup, který si za 6 let své existence již vydobyl stálou pozici v kalendáři vícedenních závodů. Kromě tří soutěžních etap budou pro všechny účastníky připraveny 2 tréninky a noční závod. Navíc po sobotní etapě je všem k dispozici zimní stadion v Nejdku, vášniví bruslaři a hokejisté si tak přijdou na své. Přihlášky za nejlevnější startovné jsou až do 12. srpna, podrobné info o závodech naleznete v orisu.

Facebooktwitter


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *