Prázdninové finále: Cena východních Čech 2016

od | 24. 8. 2016 | Orientační běh, Předstartovní horečka, Závody

CVCTradiční tečku za českou letní sezónou udělá Cena východních Čech, letos pod pořadatelskou taktovkou oddílu OK99 Hradec Králové. Na co se závodníci můžou těšit a kdo bude v náročných terénech v okolí Radvanic favoritem?


Na co se těšit do Radvanic?

Závody, které proběhnou od pátku 26.8. do neděle 28.8. budou mít zázemí na místě bývalého dolu Kateřina v Radvanicích. Shromaždiště víceméně kopíruje to z minulých let. Pořadatelé slibují základní kempový servis i tradiční bufet s bohatou nabídkou nejrůznějších pochutin, nebude chybět hradecká kafetérie. Sobotní program navíc zpestří oblíbená orient show s velkým bludištěm, což by mohlo přilákat zejména  ty orienťáky, kteří neměli šanci vyzkoušet propagační bludiště v olympijském parku na Lipně.

Celé vícedenní zahájí páteční krátká trať na mapě Závora 1: 10 000. Tato kamenitá lahůdka je závodníkům z minulých let již dobře známá. Záludný svah plný kamenů a terénních detailů důkladně prověří všechny účastníky. Ve druhé etapě čeká účastníky klasická trať na mapě Závora- Kroupová hora 1: 10 000. Terén opět významně prověří fyzické i psychické schopnosti závodníků, stavitel Jan Panchártek chce nabídnout i delší postupy s volbou, které ke královské disciplíně orientačního běhu patří. O vítězích celého třídenního klání rozhodne nedělní zkrácená trať na mapě Závora – Hradiště 1 : 10 000. Atraktivní terén, který přinese místní stolová hora bude jistě krásnou tečkou za celými závody.

Na webových stránkách akce je vidět i geneze map a celková změna zpracování mapové stránky závodů. Mapy jsou nyní detailnější a nabízí závodníkům mnoho informací, jejichž vypovídající hodnotu budou muset vyhodnotit při závodě sami.

CVC_mapa

Kde hledat vítěze ?

Mezi ženami bychom měli zmínit hlavně dvě reprezentantky – ze skal a těžkých terénů pocházející Míšu Omovou a mladou brněnskou rodačku Báru Hruškovou. Sekundovat by jim měla zejména vítězka Pěkných Prázdnin Zuzka Hermanová, které by mohl obtížný kamenitý terén v okolí Radvanic sedět, nebo její oddílová kolegyně Martina Zvěřinová.

CVC_women

Mezi muži je elitní kategorie velice kvalitně obsazená. Největším favoritem závodů by měl být zřejmě Daniel Hájek, za kterého mluví zejména výborné výsledky na AMS v maďarském Miskolci. Klasické tratě, které jsou základním kamenem CVČ, v průběhu roku skvěle běhal i jeho reprezentační kolega Tomáš Kubelka. Nemůžeme zapomenout i na dvojici polských závodníků běhajících v českých dresech – hradeckého  Wojciecha Dwojaka a turnovského Kubu Dragowskeho. Překvapit může také mapový genius Adam Chromý nebo zkušený Jan Mrázek.

CVC_men

Pořadatelé připravili pro elitní kategorie krom krásných tratí i finanční odměnu. Kdo si ji nakonec odveze domů, se dozvíme již tuto neděli.

Orienťáku zdar!

Fotografie: Petr Kade Kadeřávek (http://www.kade.cz/) a Anna Auermüllerová (O-news.cz)

0 komentářů

Dnes je 18. 6. 2024
a svátek má Milan.