Pozvánka na tradiční metodický seminář ve Šternberku

od | 2. 11. 2016 | Metodika, Orientační běh, Trail O

Tak jako každý rok i letos se uskuteční tradiční metodický seminář trenérů a rozhodčích. Již po několikáté najde zázemí ve SOŠ lesnické a strojírenské ve Šternberku za pořadatelství SK SKI-OB Šternberk (hlavní organizátorkou je Kristýna Skyvová). Seminář probíhá od pátku 25. 11. do neděle 27. 11. 2016.

Letos je program obzvlášť zajímavý. Vše začíná páteční diskuzí  “konfrontace závodník vs. stavitel”, kdy na jednom pódiu budou úspěšní čeští reprezentanti Vojtěch Král a Denisa Kosová a současně hlavní stavitel letošního Mistrovství Evropy Daniel Wolf, který postavil kvalifikaci a finále závodu ve sprintu. Přednáška by měla být formou diskuze a pohledů na přípravu závodu. “Zároveň řekneme něco málo o svém tréninku v dorostu, juniorech atd., “ prozrazuje Denisa Kosová. Poté bude Vojta prezentovat své zkušenosti o teoretické a předzávodní přípravě z pohledu závodníka – příprava map, tratí.

sprint r vojcek

Vojtěch Král na letošním Mistrovství světa. Foto: Dmitri Potchepko

Hodinu poté se Radim Hošek vrátí na Mistrovství Evropy, kde byl stavitelem sprintových štafet. Ohlédne se za tím, jak závodníci potěšili stavitele, a nabídne pohled na to, co si z toho odnést do budoucna (jak pro stavitele, tak i pro závodníky). Další den bude hned ráno přítomen pan Michal Polák z Antidopingového výboru ČR, který přednese změny ve Světovém antidopingovém kodexu a současně rozebere optimální výživu sportovců a doplňky stravy. Poté od 10:30 bude připravena zimní liga nejen pro účastníky semináře. Odpolední semináře budou rozdělené do dvou částí. V té trenérské bude na programu nejprve blok informací z juniorské reprezentace a výběru dorostu. Poté přijde na řadu přednáška Psychologie závodníka v podání Lenky Knapové, juniorské mistryně světa z roku 2013 a zároveň studentce oboru psychologie na Fakultě sociálních studií na Masarykově univerzitě v Brně. Její zkušenosti vychází i z bakalářské práce s názvem “Vztah vybraných osobnostních charakteristik a výkonu pod tlakem ve sportu”, která byla oceněna na 16. ročníku soutěžní konference studentských psychologických prací v Prešově.  

knapova-a-chvojkova-soutez

Lenka Knapová (vlevo) s vítěznou prací na 16. ročníku soutěžní konference studentských psychologických prací v Prešově. Foto: Jakub Procházka

Pro rozhodčí bude připraven blok o přípravě ME v Jeseníku, který má na starosti trio Zbranek, Wolf a Fátor. “Půjde především o podělení se se zkušenostmi z našich úhlů pohledů (národní kontrolor/šéf stavitelů/sekretář závodu), ” přibližuje přednášku Roman Zbranek.  Následuje prezentace pojednávající o Trail-O (přednášejí Pavel Dudík) a Specifika závodů WRE (přednášející Roman Zbranek). “Každoročně u nás máme několik WRE závodů, na kterých se hlavní dospělé kategorie (DH21E) řídí WRE pravidly. Jsou zde často odlišnosti oproti českým pravidlům, soutěžnímu řádu a prováděcím předpisům. Je toho poměrně hodně, a tak je v plánu seznámit rozhodčí s těmito rozdíly. Nebo je přinejmenším upozornit, že takové rozdíly existují, “ komentuje cíl svého bloku Rouman. Po večeři přijde na řadu obsáhlá diskuze na téma Fyzická příprava dorostu a juniorů,  kdy budou rozebírány specifické problémy jednotlivých klubů, tréninkové možnosti v klubech a práce oddílových a osobních trenérů.

kontrolor

Národní kontrol Roman Zbranek a šéf stavitelů Daniel Wolf na ME v Jeseníku. Foto: Petr Kadeřávek

V neděli opět budou přednášky rozdělené na trenéry a rozhodčí. Trenéři budou moci navštívit blok Správného protahování od Alice Fejlkové. Závodnice oddílu OK Slavia Hradec Králové má bohaté zkušenosti v této oblasti, mimo jiné absolvovala roční kurz Joga Surya Internacional Academy of Yoga / Meditation. Rozhodčí budou mít celý trojblok přednášek. Hned ráno začne Zdeněk Slezák s pojednáním o Hodnocení sezóny 2016, následuje Mirek Chmelař s informacemi o SportIdentu. Přednášky zakončí Luděk Krtička, přiveze aktuální zprávy z Mapové rady ČSOS.

Přihlášky probíhají přes ORIS do 7. listopadu. Tým O-news.cz bude přítomen a nabídne po skončení velkou reportáž.

Další informace

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dnes je 18. 4. 2024
a svátek má Valérie.