Poslední říjnové oblasťáky
Dnes je 20.01.2020

OB v ČR | Orientační běh | Závody | 29.10.2019

Sezóna se orientačním běžcům pomalu ale jistě krátí a rázem zbývá už jen několik málo posledních oficiálních oblastních závodů v listopadu. Ale ještě předtím byl poslední říjnový víkend, navíc prodloužený o státní svátek, což řada pořadatelů využila k uspořádání oblastních žebříčků, kterých se uskutečnilo šest v sobotu 26.10.2019. Pojďme se podívat, kde se všude běhalo.

Hned dva závody měl na programu Moravskoslezský kraj. Nejprve odpoledne se běžel sprint ve Frýdku-Místku pod taktovkou klubu O-RUNNAŘI Beskydy a následně noční závod za pořadatelství SKOB Frýdek-Místek. Oba závody žen měly jedinou vítězku, kterou byla Teresa Mrózek z Třince. V mužích ovládl sprint Jaroslav Vítek (SJI) a noční závod Martin Kovařík (SIT).

Pěkný sprintík v centru města a přilehlých parcích byl na programu v Moravskoslezském kraji.

 

Noční závod se běžel v rovinatém terénu plném oplocenek. Jednoduchý orienťák to ale v noci rozhodně nebyl.

 

Hanácká a Jihomoravská oblast měly závod tentokrát společný. Uspořádal ho KOB Konice v Březinkách a na programu byla klasická trať. Závod poměrně jasně ovládli manželé Kozákovi z Tesly Brno. Zdenka v dámské a Osvald v pánské kategorii.

Prohlédněte si tratě z tohoto závodu na obpostupy.cz.

 

Zajímavý loukovo-remízkový middle měla ve své termínovce Liga Vysočiny. Závod uspořádal OOB Třebíč na mapě Kuchyňka u Rudíkova. Mezi ženami vyhrála Barbora Zháňalová (ZBM) před Veronikou Ptáčkovou (TBM) a Klárou Nechanickou (OSN), v mužích Ondřej Novotný (ABM) těsně před Jakubem Hledíkem a Janem Krejsou (oba CHT).

Zajímavý terén s převahou žluté barvy si připravili třebíčští pořadatelé. Rychlý závod s náběhy do kamenitých remízků. Zajímají vás i ostatní tratě? Mrkněte na obpostupy.cz.

 

Kemp ve Vyhnánově a mapa Liščí hora. To bylo dějiště již mnoha závodů v nedávné minulosti, např. MČR štafet a klubů či Ceny Východních Čech. Nyní pořadatelé z OK99 Hradec Králové oprášili tento pěkný terén pro klasickou trať Východočeského poháru. Vyhrálo mládí, které vzpomínané MČR asi ještě ani nepamatuje. V ženách Vanda Vávrová (HOR) a v mužích Martin Roudný (LPU).

Pro náhled všech tratí koukněte na obpostupy.

 

Svůj závod měla i Valašská oblast. Uspořádal ho TJ Slovan Luhačovice u hotelu Vega v Pozlovicích a běžela se krátká trať. V ženách vyhrála Eva Pekárková ze Zlína v mužích Tomáš Novotný z OK99 Hradec Králové.

Ukázka mapy z OŽ v Pozlovicích.

 

Facebooktwitter


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *