Poslední o-víkend před začátkem oficiální sezóny

od | 12. 3. 2018 | Orientační běh, Závody

Už v sobotu 17. března začne oficiální sezóna v OB tradičními Jarními skalami na Turnovsku. Jak se běhalo o víkendu týden před zahájením sezóny? O tom v našem tradičním přehledu.

Kouřimský noční OB pro Impuls
(09.03.2018)

Již v pátek se konal noční orientační závod dvojic s hromadným startem v Kouřimi. Na prezentaci dorazilo celkem 73 startujících dvojic, trojic, čtveřic, ale také odvážný jednotlivec. Všechny spojoval společný zájem, a to pomoci lidem s roztroušenou sklerózou, pro které se z dobrovolného startovného vybralo úžasných 8 564,-Kč. Peníze poputují do Nadačního fondu Impuls, který se stará o různé záležitosti okolo léčby RS a vytváří registr pacientů. Běželo se na dvou mapách, Kouřim a Lechův kámen. Více informací zde.

Praga Magica
(10.03.2018)

Již tradiční závod uličkami Prahy byl na program v sobotu za pořadatelství Jana Švába, letos již jubilejní desátý ročník. Shromaždiště bylo situováno v SPŠ stavební na Praze 1.  Tradiční byl i systém závodu – volné pořadí kontrol. Závodníci si mohli během závodu sami zvolit, kterou trať chtějí absolvovat. Trať C proběhla pouze po Starém Městě, trať B navíc protáhla běžce po Letenských sadech, trať A závodníky nasměrovala navíc do okolí Prašného mostu a Bubenče. Stránka závodu je zde.

8. závod Slezské zimní ligy 2017/2018
(10.03.2018)

Sportovní klub orientačního běhu Ostrava (MOV), konkrétně rodina Juřeníkova a Tomáš Vavřík, uspořádal v sobotu ve Štramberku 8. závod Slezské zimní ligy s podtitulem “Moravským Betlémem”. Zajímavý závod se nejlépe povedl Aleně Ďurčové (2. Kateřina Warcopová, 3. Kristina Čablová) a Marku Haltofovi (2. Jiří Vlach, 3. Erin Tuharský). Kompletní výsledky najdete v ORISu, fotky pak zde.

ZLOM – ZLínský Orientační Maraton
(10.03.2018)

8. ročník ZLínského orientačního maratonu, který byl zařazen i do zimní ligy Valašské oblasti, se odehrál u turistické ubytovny Tesák.  Nejdelší trať XL měřila 22,40 km (převýšení 1280 m, 27 kontrol). Tu ovládl Vojtěch Sýkora v čase 197:27, na dalších místech skončili Roman Zbranek a Jiří Žaloudík. Výsledky a další informace naleznete v ORISu.

Opět na Kozla X
(11.03.2018)

V Pyšelích se konal desátý ročník Opět na Kozla. Kontrola X, kterou může účastník sebrat kdykoli během závodu s jinak pevným pořadím kontrol patří ke Kozlím tradicím. Za 10 předchozích let se účastníci podívali na mnoho kontrol X, rozesetých v okolí Velkých Popovic. Letos se hlavní kategorie jmenovala netradičně X. Účastníci se na startu dozvěděli, že je letos čeká překvapení – výlet na skoro všechny kontroly X z minulých let, doplněnými 13 kontrolami v pevném pořadí. Bylo neuvěřitelné, kolik různých více či méně optimálních voleb to znamenalo a tady se také rozhodovalo o stupně vítězů v mužích. Vítězně zvolil Šimon Navrátil (PGP), následovaný Martinem Jonášem (PGP). Třetí turnovský Jenda Schulhof dle vlastních slov na Stravě “Zapomněl na jednu záludnou kontrolu X, a tak přišla vracečka cca 1.5km / 10′ a bylo po útoku na vítězný vavřín”. V ženách na stejné trati zvítězila Báječná žena v orientačním běhu Vanda Králová.  Předběžné výsledky najdete na stránkách opetnakozla.wz.cz, stránky budou doplněny o rozbor voleb na Xka, přehled účastí a další zajímavosti. Vítězné postupy naleznete zde.

Hostivické sprintování
(11.03.2018)

V sokolovně v Hostivicích proběhly dva městské sprinty v jeden den. Běželo se krásného slunečného počasí (18 stupňů), navíc byla možnost běžet s SI Air.  Oba závody vyhrál Jan Procházka, kompletní výsledky najdete zde.

Dopolední závod

Odpolední závod.

Sněhulákův kufr
(11.03.2018)

6. závod zimní ligy v jižních Čechách byl uspořádán u louky u rybníka Dřevo v Horní Pěně. V prostoru byl ještě v úterý sníh, naštěstí do závodu téměř všechen roztál. “V úterý  jsme skoro mohli pořádat i LOB,” směje se Arnošt Komárek, hlavní pořadatel. V hlavní kategorii A (8,1 km, 170 m převýšení, 16 kontrol) vyhrál Jan Lauerman (2. Radim Hošek, 3. Tomáš Tichý). Výsledky a další informace najdete v ORISu.

 

Kuňka kros
(11.03.2018)

V neděli pokračovala předposledním závodem i Zimní hradubická liga, na pořadu byl Kuňka kros. Běželo se na okruhu o délce 1750 m (převýšení 40 m) pod Kunětickou horou, kdy trať vedla po lesních cestách a pěšinách, pouze malá část byla po asfaltu. Na startu se postavila asi padesátka závodníků. V ženách si pro vítězství doběhla Táňa Metelková (2. Kateřina Matrasová, 3. Pavla Horová), v mužích neměl konkurenci Petr Zvěřina (2. Jiří Doucha, 3. Tomáš Matras). Web závodu s dalšími informacemi je zde.

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dnes je 19. 6. 2024
a svátek má Leoš.