Poslední “o-ficiální” víkend
Dnes je 12.12.2019

Orientační běh | Závody | 11.11.2019

Sezóna orientačního běhu definitivně skončila. Poslední rankingový závod v OB proběhl v sobotu v Raspenavě a začaly již zimní ligy. Co všechno o víkendu se uskutečnilo? O tom náš krátký přehled.

Žebříček Ještědské oblasti

Poslední závod žebříčku Ještědské oblasti a současně poslední rankingový závod uspořádal v sobotu OK Chrastava v prostoru MČR na klasické trati 2017. Závodníky tak čekal náročný kamenitý terén, bohužel počasí úplně nevyšlo, po celou dobu vydatně pršelo. V ženách vyhrála Anna Štičková (SK Severka Šumperk) před Adélou Havlovou (OK Jiskra Nový Bor), třetí místo získala Romana Zabořilová (OB Jenišovice). Miloš Nykodým (SK Žabovřesky Brno) uspěl v kategorii mužů, když porazil reprezentačního kolegu Pavla Kubáta (OK 99 Hradec Králové) o 2:37. Třetí místo putovalo do OK Doksy zásluhou Matouše Fürsta.

1. závod zimní ligy Hanácké oblasti

V Zábřehu začala tradiční zimní liga Hanácké oblasti. Magnus Orienteering uspořádal 1. kolo v místní ZŠ Boženy Němcové pro 120 účastníků. Ženy čekala trať dlouhá 2,8 km (17 kontrol). Tu nejrychleji zvládla Vlaďka Raclavská (SOB Olomouc) s výrazným náskokem – přes 4 minuty ztratila Eliška Vlachová (KOB Konice), třetí místo obsadila Martina Tomanková (Klub vytrvalostních sportů Šumperk). V mužích byl nejlepší Radim Perknovský (Oddíl OS SK Prostějov), 22sekundové manko měl Jindřich Beneš (KOB Konice), dalších 12 sekund ztratil Jakub Jílek (Klub vytrvalostních sportů Šumperk).

Atmosféra na startu 1. kola zimní Hanácké oblasti. Foto: Magnus Orienteering.

RBK cup open 2019

V sobotu také proběhl 21. ročník tradičního otevřeného závodu, přeborů menších oddílů Jihomoravské oblasti – RBK cup open 2019. V Dělnickém domu ve Žďáru (okr. Blansko) situovali pořadatelé z SK Radioklub Blansko. Hlavní kategorii A ovládl Adam Bravený (VBM), sedm sekund ztratil Zdeněk Mazal (VBM), třetí místo ze stejného klubu získal Vladan Henek (+2:24).

O víkendu mělo proběhnout i školení začínajících mapařů na Zderazi, bohužel muselo být z důvodu malého zájmu zrušeno. A tak se sešla pouze Mapová rada, jejíž zápis bude dostupný na stránkách ČSOS.