Poslední lednový víkend s OB

od | 30. 1. 2017 | Orientační běh, Reportáže, Závody

Mrazivý leden, který přinesl spoustu sněhu, je téměř za námi a LOBácká sezóna je v plném proudu. Přesto se o posledním víkendu konalo několik pěších závodů a my vám přinášíme informace o jejich průběhu a výsledcích.

NOB Liberec 25. ledna

Ve středu 27.1. si mohli orienťáci ze severu Čech a širého okolí zaběhnout noční městský middle. Startovalo se z náměstí v Hodkovicích nad Mohelkou. Běželo se na mapě v měřítku 1 :4  000 a trať měla vzdušnou délku 6,2 km. Jelikož se jednalo o trénink, nepřinášíme žádné výsledky, pouze přikládáme mapu.

Pražská zimní liga – Mosty 3

V pátek byla možnost si v rámci Pražské zimní ligy zaběhnout další ročník závodu s názvem Mosty 3. Jednalo se o noční linii pro starší a pokročilé se startem v pivovaru Kolčavka. Výsledky byly hodně ovlivněny správným, resp. špatným čtením pokynů. Na prvním místě se nakonec umístil Jiří Slabý, hned za ním se umístila nejlepší žena Dominika Plochová. Třetí stupínek pak obsadil Libor Wagner.

Je třeba zmínit i motto závodu: “Počet mostů dává odpověď na základní otázku života, vesmíru a vůbec. Počet kontrol překračuje meze hlubiny myšlení.”
Více informací k pokynům a celkově k závodu najdete na webu Mosty3.

Zimní Pankrác

Závod s podtitulem “zimní setkání příznivců orientačních sportů” byl na programu v sobotu 28. ledna. Centrum celého klání bylo situováno do restaurace Na Klikovce v Praze. Trať byla postavená tak, aby ji zvládli jak bikeři, tak běžci. Nejlepším závodníkem v kategorii MTBO byl Jirka Ramba. Dvanáct kontrol objel za 37:06. Byl však poražen Ondřejem Pospíšilem, který trať oběhl v čase 32:33. Nejlepší ženou se stala Dominika Plochová. Více naleznete zde.

Yeti zima cup 2017

I za českými hranicemi se běhá. V neděli pořádal oddíl TJ Rapid Bratislava městský sprintový závod s pevným pořadím kontrol. Závod probíhal v typickém zimním počasí bez sněžení a zúčastnilo se ho 155 závodníků. Hlavní mužskou kategorii M19 vyhrál Pavol Bukovac, v ženách W19 zvítězila Hana Garde. Více na Yeti zima cup 2017.

 

Zimní hradubická liga

Na Slezském Předměstí Hradce Králové se v neděli 29. ledna konal 6. závod Zimní hradubické ligy. Dlouhý sprint pořádali dorostenci a junioři oddílu Slavia Hradec Králové (SHK). Startovka čítala více než 150 závodníků. S nejdelší tratí v kategorii HE o délce 5,5 km se nejlépe vypořádal Honza Petržela, který zvítězil o více jak minutu a půl. Hlavní ženskou kategorii (4,5 km) opanovala Marta Fenclová.

Výsledky: Zimní hradubická liga 29.01.2017

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dnes je 16. 4. 2024
a svátek má Irena.