Poslední adventní víkend s OB

od | 19. 12. 2016 | Orientační běh, Reportáže, Závody

Za necelý týden už tu máme Štědrý den, přesto mnozí orienťáci nezalezli do peřiny a k televizi. Vstali od cukroví, aby si zaběhli nějaký z mnoha závodů, které se tento víkend uskutečnily!

Vánoční SMIK

Poslední závod letošní Zimní ligy Hanácké oblasti se konal v Radíkově. A jak se s migrujícími kontrolami poprali účastníci? Hlavní ženskou kategorii vyhrála Vendula Horčičková před Adélou Indrákovou a Johanou Otrubovou. V mužích dominoval Martin Poklop, který porazil druhého Martina Dadáka o dvě a půl minuty, na třetím místě doběhl Petr Kašpar.

 

Vánoční běh Rudolfa Těsnohlídka

Letošní vánoční běh Rudolfa Těsnohlídka (37. ročník) se konal v sobotu 17. prosince v Bílovicích nad Svitavou. Startovalo se kousek ze Studánkou Leoše Janáčka. Na hlavní mužskou kategorii čekala trať 4,8 km, kterou nejlepší Václav Strnad uběhl v čase 22:10, na druhém místě doběhl Josef Kaparů (22:12) a jako třetí se umístil Vladan Henek (22:23). Mezi ženami se s touto tratí nejlépe vypořádala Markéta Dokoupilová v čase 27:10.

 

Noční přebor Lokomotivy Teplice

Shromaždiště nočního přeboru Lokomotivy Teplice bylo přímo uvnitř hradu Doubravka, takže o atmosféru bylo postaráno už před startem. Připraveny byly tři tratě, jak pro profesionály, tak pro úplné začátečníky. Kontroly byly označeny odrazkami, avšak příležitostně se v lese vyskytovaly bludičky. Nakonec se závodu zúčastnilo 50 závodníků, nejmladšímu byly 2 roky. Pro každého, kdo se statečně vrátil do cíle, bylo připraveno bohaté občerstvení. Vítězové hlavních kategorií si odnesli poukaz na vánočního kapra, ale i ostatní vyhlášení obdrželi věcné ceny.

 

Bielsko-Biała noca (4. závod Slezské zimní ligy)

O-víkend začal pro moravskoslezské orienťáky už v pátek 16. prosince. V polské Bielsko-Bialé se totiž konal poslední závod úspěšné edice nočních běhů Bielsko-Biała nocą, který byl současně 4. závodem Slezské zimní ligy. Organizátoři na mapě Stare miasto připravili prodloužený noční sprint. Zajímavě postavená trať zavedla běžce do vánočně vyzdobeného centra i do temných zákoutí  Starého města. I přes dosti nízkou teplotu dorazilo na závod 290 běžců. Na nejdelší, téměř čtyřkilometrové trati s dvaceti kontrolami zvítězili Ania Witkowska a Marcin Zdziebło. Na stupních vítězů nechybělo také několik českých běžců.  Výsledky závodu.

 

Magnus Cup 2016

Pátý ročník Magnus Cupu se konal v neděli v Brně – Komárově.  Účast na tomto městském závodě byla vysoká, téměř 100 účastníků. V hlavní ženské kategorii, která měřila 3,1 km, zvítězila Martina Opálková a v mužské kategorii (3,8 km) Petr Matula.

                                 

 

3. závod BORCUPu

Letošní série závodů BORCUPu se už podruhé konala v okolí Nového Boru. Pro závodníky byla připravena mapa částečně upravená, kde polovina kontrol byla zadaná pouze vzdáleností a azimuty. Nejlépe se s tratí popral Dan Pavlovec, na druhém místě skončil Dan Novák a hned za ním doběhl Vít Šákr.

Večerník Praha

Mapa pro tento tradiční předvánoční závod byla letos rozdělená na 4 části (částečně se překrývající v oblasti startu/cíle). Všechny části byly zrcadlově převrácené (2 části byly převrácené horizontálně, 2 vertikálně). Společně na jedné straně papíru byla vždy jedna část s vertikálním převrácením a jedna část s horizontálním. Jinak s mapou nebylo hýbáno. Vítězem kategorie A se stal Jakub Vlášek, v kategorii B se na první pozici umístil Tomáš Baldrian.

 

Zimní hradubická liga – Vánoční sprint

Poslední předvánoční závod zimní hradubické ligy se uskutečnil v Hradci Králové a běžel se na mapě PETROF. V kategorii DE zvítězila Marta Fenclová, která porazila Denisu Kosovou o pouhou vteřinu. Na třetím místě se umístila Anna Kopecká. V hlavní mužské kategorii se na prvním místě umístil Adam Růžicka před Tomášem Křivdou a Václavem Komancem.

Momentka z Vánočního sprintu. Foto: Petr Kadeřávek.

 

 

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dnes je 2. 3. 2024
a svátek má Anežka.