Podcast: Týmová MČR. Atmosféra, která Tě sežere

od | 11. 10. 2022 | OB v ČR, Orientační běh, Podcast, Reportáže

O víkendu vyvrcholila domácí sezóna týmovými šampionáty. OK99 Hradec Králové uspořádal u obce Výšinka na Studánce MČR štafet, MČR klubů, MČR oblastních výběrů žactva a samozřejmě Veteraniády štafet a klubů. Parádní tečka na závěr sezóny. Skvělá atmosféra, parádní počasí, pěkný terén, kvalitní mapa, hezky zorganizované závody a totální dominance pořádajícího klubu, jehož závodnice a závodníci ovládli MČR štafet i klubů mezi dospělými. Přinášíme ohlédnutí formou stručného článku pro ty, kteří rádi hltají informace očima a také formou O-News.cz Podcastu pro ty, kteří preferují konzumaci zajímavého obsahu ušima.

Dominance domácího týmu. Ženy a muži PHK ovládli štafety i kluby. (Foto: Petr Kadeřávek)

Jaká byla atmosféra závodů? Vyhráli favorité nebo někdo překvapil? Jak se nám jevil terén a mapa? A co tratě, byla jejich náročnost adekvátní MČR nebo to byla “houbařina”? Bylo farstování vyrovnané a byly zase dlouhé fronty na TOIky? Poslouchej O-News.cz Podcast! Povídáním o víkendových MČR provází Honza Schulhof, roli “experta” zastává Dan Wolf a hostem na slovíčko je finišmen zlatých hradeckých štafet Jakub Chaloupský. Feat Béďa, Míša a někteří medailisté. Připomeňte si s námi skvělou víkendovou atmosféru.

O-News.cz Podcast II: Nová řáda. Nová posila týmu – nový moderátor David Procházka. Nová znělka. Nové mikrofony. Nový zápal. A věřme delší výdrž. Sledujte nás ve Spotify či vašich podcastových aplikacích. Dnešní epizoda je navíc ještě interaktivnější, zkrátili jsme stopáž a Honza snad nehuhňá.. Příjemný poslech!

Jakub Chaloupský (vlevo) – věkem ještě junior, dofinišoval štafetě PHK v sobotu i v neděli pro mistrovský titul. V závěru dnešní epizody Kubu vyzpovídal Honza Schulhof. Jak těžký je skok z dorostu rovnou do takové role? Jak se připravuje na nadcházející juniorské MS v Portugalsku? Hrdinou rozebíraných příběhů je také další reprezentant Jonáš Hubáček (uprostřed), který během víkendu svedl dva souboje s Milošem Nykodýmem. Pohledy obou uslyšíte v našem podcastu. (Foto: Petr Kadeřávek)

MČR a Veteraniáda štafet

V sobotu se běžely tříčlenné štafety, které přinesly ve všech kategoriích velmi zajímavé boje.

V hlavní dámské kategorii zvítězily ženy OK99 Hradec Králové. (Foto: Petr Kadeřávek)
 1. OK 99 Hradec Králové (T. Kosová, A. Vandasová, D. Kosová)
 2. OOB TJ Slovan Luhačovice (M. Dittrichová, M. Jirčáková, V. Horčičková) +2:53
 3. SK Brno Žabovřesky (G. Hiršová, A. Finstrlová, J. Šimková) +3:13
 4. SK Praga
 5. KOS TJ Tesla Brno
 6. OOB TJ Turnov
I hlavní pánskou kategorii H21 opanovali muži OK99. (Foto: Petr Kadeřávek)
 1. OK 99 Hradec Králové (D. Vandas, J. Petržela, J. Chaloupský)
 2. SK Brno Žabovřesky (M. Minář, O. Hlaváč, M. Nykodým) +1:43
 3. OOB TJ Slovan Luhačovice (A. Chloupek, V. Sýkora, J. Hubáček) +2:03
 4. OK Lokomotiva Pardubice
 5. SK Praga
 6. KOS TJ Tesla Brno
V kategorii dorostenek D18 zvítězila děvčata z OOB TJ Turnov (L. Martanová, K. Matyášová, M. Novotná), která tak obhájila mistrovský titul. Na druhém místě skončila štafeta OK Lokomotiva Pardubice a na třetím KOS TJ Tesla Brno. (Foto: Petr Kadeřávek)
V dorostenecké kategorii H18 zvítězila štafeta Spartak 1. brněnská (A. Zřídkaveselý, V. Bednařík, J. Strýček), stříbro vybojoval tým USK Praha a bronz Západočeské sportovní centrum OB. (Foto: Petr Kadeřávek)

Prohlédněte si tratě a farstování mistrovských kategorií :

Přehled vítězných týmů Veteraniády ČR štafet:

 • D105: 1. Kotlářka Praha
 • D135: 1. SK Praga Praha
 • D165: 1. Ekonom Praha
 • D195: 1. USK Praha
 • H105: 1. SC Jičín
 • H135: 1. OK Jihlava
 • H165: 1. Klub vytrvalostních sportů Šumperk
 • H195: 1. TJ Tatran Jablonec nad Nisou

MČR oblastních výběrů žactva

Tradičně se bojovalo také v žactvu, kde žáci nereprezentují své kluby, ale výběry svých oblastí v osmičlenných týmech. Pořadí se přesýpalo a k vidění byly zajímavé zvraty. Nicméně od čtvrtého úseku se na čele usadily hned dvě štafety Východočeské oblasti, které se tam udržely až do cíle. Zvítězil ten papírově silnější tým, tedy Vč. oblast A před týmem Vč. oblast B, bronz vybojoval výběr Jihomoravské oblasti (4. Praha A, 5. Praha B, 6. Vč. oblast C).

František Jelínek, Markéta Hanušová, Vladimír Kutlvašr, Hana Fenclová, Monika Munzarová, Matěj Kadaně, Pavla Kutlvašrová, Tomáš Metelka, to je vítězné družstvo Východočeské oblasti, které ovládlo MČR oblastních výběrů žactva v roce 2022. (Foto: Petr Kadeřávek)

MČR a Veteraniáda klubů

Neděle patřila MČR klubů. Tedy vrcholnému týmovému šampionátu, kde muži i ženy běží v jednom družstvu. V mistrovských kategoriích mají týmy sedm členů, ve Veteraniádě pět. A jak jsme již naznačili v úvodu, v dospělých potvrdil svou dominanci domácí výběr OK99 Hradec Králové, který zvítězil. Tým běžel ve složení Daniel Vandas, Jana Šímová, Jan Petržela, Barbora Chaloupská, Pavel Kubát, Denisa Kosová a Jakub Chaloupský. Zajímavý boj byl o místo druhé, který svedl Jonáš Hubáček z Luhačovic s Milošem Nykodýmem z SK Brno Žabovřesky. Nakonec Miloš chyboval při náběhu na poslední kontrolu a Jonáš mu tak oplatil sobotní porážku ve stejném souboji a vybojoval stříbro pro Luhačovice, na Žabovřesky zbyl bronz. Ostatní týmy finišovaly již se ztrátou. Čtvrtí skončili běžci OK Lokomotiva Pardubice, pátí OK Kamenice a velkou bednu v závěru vybojoval tým KOS TJ Tesla Brno.

Jonáš Hubáček finišuje týmu Luhačovic pro stříbro z MČR klubů. (Foto: Petr Kadeřávek)

V dorostu byl souboj o medaile velmi napínavý do poslední chvíle. Na šestém úseku se oddělilo trio TUR, LPU a PBM, přičemž finišmeni TUR a LPU vybíhali do posledního úseku společně a PBM ztrácelo cirka dvě minutky a čekalo se, že se přiblíží. Nepřiblížilo a tým Spartak 1. brněnská získal bronz. O zlato finišoval Vladimír Srb z pardubické Lokomotivy s Prokopem Tomáškem z Turnova. A stejně jako v dospělých rozhodl náběh na poslední kontrolu, kde turnovský běžec chyboval a pardubickému zbylo více sil. Zlato pro OK Lokomotiva Pardubice, stříbro pro OOB TJ Turnov.

Mistrovský titul v dorostu vybojovali dorostenci a dorostenky z Pardubic. (Foto: Petr Kadeřávek)

Web závodů

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dnes je 30. 3. 2023
a svátek má Arnošt.