Podcast: Ohlasy HLESu a novinky z mezinárodního orienťáku

od | 2. 3. 2023 | OB ve světě, Orientační běh, Podcast

V polovině února se v italském Miláně uskutečnil další ročník semináře zvaného High Level Event Seminar, zkráceně HLES. Jedná se o setkání organizátorů vrcholných orienťáckých akcí (budoucích i čerstvě minulých), Event Adviserů, zástupců členských federací a IOF. Témata se většinou točí hlavně okolo vrcholných akcí v OB (MS, ME, SP, JMS), kde pořadatelé minulých závodů sdílí své zkušenosti pořadatelům budoucím. Dále se hodně probírají televizní přenosy, novinky v IOF a orienťáku obecně. Letošní ročník se po několika covidových on-line letech vrátil do prezenční podoby a přes 70 účastníků se sešlo v italském Miláně. Česko mělo čtyři zástupce z řad pořadatelů SP 2023 a JMS 2024: Matěje Burdu, Davida Procházku, Dana Wolfa a Romana Zbranka. A protože hned dva z účastníků jsou redaktory našeho O-News.cz Podcastu, tak vám přinášíme díl podcastu o HLESu jako takovém, ale hlavně o tématech rezonujících v mezinárodním orienťáku.

Jaké jsou aktuální cíle nového vedení IOF? Kolik pořadatelů realizovalo první sprintové MS v Dánsku? Farstovat či nefarstovat knock-out sprint a má už IOF nějaké stanovisko k formátu KO sprintu na MS? Jaký na to mají pohled světové hvězdy Simona Aebersold a Kasper Fosser? Podle čeho Kasper vybírá variantu v self-choice farstě? Jaká by podle nich měla být skladba kalendáře vrcholných závodů roku?

Česká výprava na HLES 2023. Zleva moderátoři O-News.cz Podcastu Dan Wolf a David Procházka, dále redaktoři O-News.cz Matěj Burda a Roman Zbranek. Všichni zúčastnění jsou zároveň pořadateli SP 2023 či JMS 2024 v Česku. (Foto: archiv Daniela Wolfa)

“Pro mě je to již několikátá účast, ale Dejv cestuje poprvé, tak ho využiji jako komentátora, aby nám – vám zprostředkoval své dojmy a poznatky a společně vám přiblížíme několik hlavních témat, která nám přišla, že aktuálně rezonují na mezinárodní orienťácké scéně,” zahajuje povídání Dan Wolf. Poslechněte si ostatně celý díl.

Henrik Eliasson, CEO IOF moderuje zajímavou přednášku s virtuálně připojeným televizním producentem ze švédské televize, který bilancuje orienťák z pohledu televize a dává rady a tipy, jak z něj udělat ještě atraktivnější televizní produkt. (Foto: archiv Daniela Wolfa)

Pokud vás některá témata zaujala, tak můžete navštívit stránku IOF, kde naleznete alespoň slidy z jednotlivých přednášek se spoustou zajímavých informací.

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dnes je 20. 6. 2024
a svátek má Květa.