Podcast: Finále Světového poháru je tady!

od | 28. 9. 2022 | OB ve světě, Podcast, Předstartovní horečka

Na sklonku sezóny vracíme na scénu O-News.cz Podcast. Připravili jsme pro vás touto formou předstartovní horečku k finálovému kolu Světového poháru ve Švýcarsku. Nebo spíše předzávodní studio, chcete-li.

Snad bude přát závodníkům počasí, na které láká oficiální web SP. (Zdroj)

Od soboty do pondělí zaostříme naši pozornost na podzimní vrchol a zakončení mezinárodní sezony, tedy poslední kolo Světového poháru, které se koná ve Švýcarském Davos – Klosters od 1. do 3. října. Čekají nás tři zcela jistě zajímavé a náročné závody, ve kterých půjde v první řadě o body do celkového pořadí SP, ale také nabírání závodních zkušeností a sebevědomí směrem k lesnímu Mistrovství světa v příštím roce. To se totiž odehraje vzdušnou čarou pouhých 40 km od letošního finále. V podcastu se podíváme na jednotlivé závody, na terény ve kterých se poběží, ale také na rozložení sil a bodů ve světovém poháru. No a v neposlední řadě se podíváme na českou sestavu, její složení a ambice. A také prozradíme, kdo jednotlivé závody vyhraje.

Své komentáře přidávají i aktéři – Miloš Nykodým, Vendula Horčičková, Tereza Janošíková a Tomáš Křivda. Příjemný poslech.

O-News.cz Podcast II: Nová řáda. Nová posila týmu – nový moderátor David Procházka. Nová znělka. Nové mikrofony. Nový zápal. A věřme delší výdrž. Sledujte nás ve Spotify či vašich podcastových aplikacích.

Proč sledovat finále SP?

Soupiska českého týmu skýtá zkušené opory a také mladé tváře. Vendulu Horčičkovou, Terezu Janošíkovou a Denisu Kosovou doplňují Jana Peterová a Eliška Sieglová, které si již připsaly několik mezinárodních startů a výsledků a turnovské duo Šárka Sokolářová a Jana Pekařová (věkem ještě juniorka), pro které je to na Světovém poháru premiéra.

V mužích zkušené opory Vojtěcha Krále a Miloše Nykodýma doplňuje náš nejlepší závodník sezóny Tomáš Křivda, na ME solidně běhající Jonáš Hubáček a mladí závodníci Martin Roudný a Vojtěch Sýkora. Překvapením možná může být nominace Ondřeje Hlaváče, který ovšem zaznamenal na podzim značný progres a výborně zaběhl nominační MČR na klasické trati.

Velké souboje budou i o celkové pořadí v SP. To zatím vedou v ženách s velkým náskokem Tove Alexandersson a v mužích, kde je to o poznání těsnější, Kasper Fosser.

Průběžné pořadí SP: ženy, muži

Program finálového kola SP

  • Sobota 1. října: ŠTAFETY | 12:00 start mužů | 14:00 start žen
  • Neděle 2. října: MIDDLE | 9:20 start | 11:35 začátek TV přenosu
  • Pondělí 3. října: LONG | 9:10 start | 13:00 začátek TV přenosu

Sledujte na orienteering.sport!

Web finálové série SP

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dnes je 20. 4. 2024
a svátek má Marcela.