Poběž 17.11.
Dnes je 21.01.2020

Orientační běh | Závody | 16.11.2016

Pokud se s přibývající zimou a brzkým stmíváním taky snažíte přesvědčit vaše tělo k běhu, pak právě Vám přinášíme pár triků, jak ho trošku obalamutit a užít si státní svátek v pohybu.

Na Den studentstva, proslulé datum 17. listopadu, se totiž koná 23. Mistrovství světa v orientačním běhu s migrujícími kontrolami = SMIK. Letos umístili pořadatelé z klubu OOB SK Slavia Praha závod do obce Jevany nedaleko Prahy. Pro závodníky jsou připraveny 3 kategorie: klasická, zkrácená a krátká.
Každý závodník se orientuje podle mapy a tzv. jízdního řádu kontrol. Tento řád určuje dobu, kdy se daná kontrola bude vyskytovat na určitém místě.  Kouzlo závodu spočívá kromě rychlosti i ve volbě strategie. A tak se snadno může přihodit, že se závodník s vyplazeným jazykem připlazí na místo očekávané kontroly, netušíc, že už je dávno přemístěna jinam. Navíc zde existují tři skupiny kontrol, červená za jeden bod, modrá za dva body a zelená za tři body. Je na každém kam se vydá, ale vyhrává závodník s nejvyšším počtem bodů.

Na start se ve čtvrtek společně s 370 závodníky postaví i zkušení borci jako je Vladimír Attl (21 účastí na SMIKu), Bohuslav Hamáček, Vladimír Mezník, Libor Forst (19 účastí na SMIKu) a neohrožené borkyně jako je Lenka Tahalová / Forstová (20 účastí na SMIKu), Helena Nyklová, Markéta Zelená (19 účastí na SMIKu). Detaily na webových stránkách akce.

Další alternativou, jak si užít volna a přitom si protáhnout svaly je Běh za pravdu, lásku a svobodu. Šířit Havlovské myšlenky můžete vyrazit v 19 hodin na Palackého náměstí v Praze. Trasa vede přes Náplavku a  končí na Staroměstském náměstí. Celkově měří 4 km a na cestu, abyste byli vidět získáte kouzelný lightstick a pamětní placku.  Více informací o akci naleznete na její facebookové stránce.

Běh 17. listopadu (http://www.utvs.cvut.cz/fotogalerie/jubilejni-beh-17-listopadu/)

Běh 17. listopadu (http://www.utvs.cvut.cz/fotogalerie/jubilejni-beh-17-listopadu/)

Konečně, závodů pořádaných 17.11. je opravdu spousta. Stačí poprosit o radu strýčka Gůgla a máte o zábavu postaráno. Jenom namátkou, Děčínský běh 17. listopadu, Běh 17. listopadu v Hrabové, nebo třeba stejnojmenný běh pořádaný ČVUT a zároveň  54. Akademické mistrovství v přespolním běhu v oboře Hvězda v Praze (http://www.utvs.cvut.cz/). Ať už vyrazíte kamkoliv, mějte hezký svátek.

Facebooktwitter


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *