Po třech letech opět proběhne v Praze orienťácký koncert

od | 25. 2. 2023 | Hustník, OB v ČR, Orientační běh

Příští týden, a to ve čtvrtek 2.března, proběhne po tříleté pauze OB Koncert párty, tedy vystoupení orienťáckých interpretů na jedné akci. Místem konání tentokrát bude Music Club Jižák, který, jak již název napovídá, se nachází na největším českém sídlišti Jižní Město. Předprogramem koncertu bude od 17:30 vysoce zábavný a interaktivní závod, jehož prezidentem bude Jelen (Petr Janas ml.). Samotný koncert pak začne v 18:40, vystoupí při něm 1 sólový interpret, 1 duo spolu s kamarády a 3 kapely. V pozdějších hodinách poté bude hrát DJská dvojice, která se bude starat o reprodukovanou hudbu.

Falešný drnkání (18:40-19:00)

Dlouhý večer otevře umělec, který si říká Chloupson, vlastním jménem se jmenuje Pavel Chloupek. Ovšem ani přezdívkou, ani vlastním jménem na svá vystoupení neláká, na svá vystoupení láká pojmem “Falešný drnkání”. Svůj projekt popisuje žánrově jako acoustic-koblenka-punk, tedy pokus o hraní vlastních punkových písniček na akustickou kytaru a bez žádného doprovodu. Podle jeho Bandzone akustický punk pankáči nepovažují za punk a hudebníci toto nepovažují za hudbu.

Plakát koncertu

Marde a Vesko (19:10 – 19:50)

Známá dvojice, která je složená z jabloneckých závodníků Mardy Novotného a Davida Veska Pustaie, je proslavená hraním známých písniček. Tyto písničky ale nehrají s originálním textem, nýbrž s textem orienťáckým. V těchto upravených textech se často objevují typická orienťácká slova, například “hustník” či “disklej”. Jejich nejznámější skladbou je nejspíše “Candát”, což je skladba, kde je jako originální melodie použita skladba od Richarda Müllera “Srdce jako kníže Rohan”, text je ovšem předělaný do orienťácké podoby.

Die Kabbelka (20:10 – 20:50)

Die Kabbelka je kapela, která vznikla již před více než 10 lety, debutové album jí však vyšlo teprve předloni. Jejím žánrem je rock a zajímavostí je původ názvu, který plyne z názvu jedné firmy v oblasti elektroniky, kde pracovali někteří členové kapely. Na svých koncertech běžně vystupují v oblecích, s kvalitními butique nástroji a energií, se kterou jdou na každé podium. Tato skupina se od ostatních interpretů vystupujících na tomto koncertě liší tím, že jejich členové jsou již ve středním věku. V této skupině hrají dva členové týmu SK Praga – hrají konkrétně na kytaru a na klávesy.

Spotify se skladbami Die Kabbelky

Facebook skupiny

Bandzone skupiny

Časovač (21:10 – 21:55)

Tato skupina vznikla teprve v loňském roce, a to po rozpadu orienťákům dobře známe skupiny Beat Busters, ve které z orienťáků hráli Vašek Valášek a Tonda Švarc. V novém projektu pokračuje již jen Tonda Švarc, který je frontmanem a zpěvákem kapely. Hlavní rozdíl oproti předchozí kapele je ten, že zpívá v češtině. I žánr skupiny je jiný, nyní se jedná o funk-pop-rock oproti předchozím funk-rocku, a to i díky klávesám, které jsou v novém projektu obsaženy a které dodávají popovou linku. Včera navíc skupina vydala svůj první singl (nahrávku), takže ho nyní můžete slyšet mezi prvními.

První singl Časovače, který vyšel ve včerejším dni

Facebook kapely

Roztrhlej Dedáč (22:10 – 22:55)

Již tradiční punková orienťácká kapela samozřejmě nesmí na takovém koncertě chybět! Z celého programu se jedná o nejostřejšího interpreta, který většinu skladeb hraje ve velmi rychlém tempu. Díky tomu diváci při tomto vystoupení často pogují. Již od počátku tvoří hlavní část kapely orienťáci Vojta Illner a Marek Uhlíř, kteří hrajou na kytaru, respektive na baskytaru a zároveň tvoří hlas kapely. Mezi svými písničkami mají i orienťácká témata, ale i jiná, třeba o autech.

Kapelní Facebook

Kapelní Bandzone

Koncert Roztrhlého dedáče na závodech Tis 2022 (Foto: Martin Jonáš)

Los Pärco$$ (23:00-??:??)

Po dokončení vystoupení posledního živého interpreta přijde opět na řadu Tonda Švarc, spolu se svým kamarádem se představí jako legendární DJs duo. Jak dlouho budou hrát, se neví, ale vliv určitě bude mít to, jestli skladby, které ve svém setu zvolí, budou návštěvníky bavit a díky nim budou tancovat. Uvidíme, jestli budou zvoleny neznámé skladby, které nemusí po dlouhém večeru bavit, nebo jestli to bude sázka na jistotu a hrát budou skladby oblíbené mezi orienťáky, jako například legendární L´Amour Tojours, pří které dochází u orienťáků k naprostému šílenství.

Tato akce bude skvělou příležitostí, jak se během zimy setkat s mnoha orienťáckými kamarády a také to bude velmi zajímavé z toho důvodu, že orienťák zde nebude hrát prim. Vstupné bude činit 150 Kč, takže neváhejte a přijďte na tento skvělý večer!

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dnes je 30. 3. 2023
a svátek má Arnošt.