Pěkné prázdniny vyhráli Hermanová a Döllgast

od | 23. 8. 2016 | OB v ČR, Orientační běh, Reportáže, Závody

Zuzana Hermanová z pardubické Lokomotivy a Moritz Döllgast, německý závodník, který již několik let běhá za pořádající OOB Turnov vyhráli Pěkné prázdniny 2016. Závodů se na Malé Skále nakonec zúčastnilo kolem 1300 závodníků, což akorát vyšlo na limit daný správou CHKO Český ráj. Krom závodníků z Česka přijela do Českého ráje početná skupina z dalších deseti zemí světa. Z nichž měli největší zastoupení tradičně němečtí závodníci a právě z nich se rekrutovali i vítězové několika kategorií včetně pánské elity.

První etapa zavedla závodníky do skalních měst Kalich a Chléviště, kde se neběžel závod 16 let a závodníci si tuto příležitost náležitě užívali, někteří i déle než byly směrné časy, ale zjevně to nikomu nevadilo. Sobotní druhá etapa se běžela na legendární Drábovně, která opět přidělala některým běžcům nejednu vrásku na čele, ale všichni to brali jako výzvu a hlavně s úsměvěm. Nedělní zkrácená klasická trať pak vrátila kontroly zpět na levý břeh Jizery. Ranní déšť proměnil už cestu na start v klouzačku, a tak se všichni obávali, jak se dostanou dolů do cíle, který byl v aréně závodů v obci Malá Skála. Některé závodníky to od startu dokonce odradilo, což byla určitě škoda, protože dle ohlasů závodníků v cíli byla i obávaná nedělní klasika moc pěkná. Dokonce se objevily hlasy, že byla až zbytečně krátká.

O tom, že orienťák na Drábovně a na Kalichu je výzvou i pro závodníky elitních kategorií svědčí náš sestřih GPS trackingu ze závodů, který organizátoři nasadili do akce a místy to bylo velmi zábavné sledování a před obrazovkou se střídal početný dav.

Početný dav před obrazovkou se sešel i při sledování přímého přenosu z MS v OB ze Švédského Strömstadu, kde účastníci “PéPéček” hnali na dálku Vojtu Krále za šestým místem. Na jinak nezvykle volné sobotní odpoledne se poté závodníci přesunuli do jižní části arény, kde vyrostlo kolbiště pro tradiční klání o nejlepšího Píchače Pěkných prázdnin. Za bouřlivé atmosféry a v objetí mexických vln se nejlepším Píchačem stal Honza Mrázek z Jičína, který si tak prestižním titulem spravil náladu po diskvalifikaci na jarním Mistrovství Evropy. Tradiční večerní párty, která se pojí s PP již od samého počátku, pak byla důstojnou oslavou 25. narozenin těchto vícedenních, které snoubí tradici prázdninových závodů s pěknými terény v Českém ráji a dohromady tvoří prostě Pěkné prázdniny.

Nemá cenu se dlouze rozepisovat o tom, kdo vyhrál a kdo jak dopadl, protože o to většině na PP ani nejde. Hlavní je si závody užít a odnést si nějaký ten pěkný prázdninový zážitek, plno orientačních zkušeností a nalezených lampionů před začátkem podzimní části sezony, a to se snad většině závodníků splnilo do puntíku. A kdo by měl přeci jen zájem hlavně o výsledky, najde je na stránkách závodů.

Pořadatelé již nyní začínají připravovat další ročník těchto populárních závodů, který se bude konat 26. – 27. 8. 2016 v oblasti Skaláčku a Hrubé Skály.

0 komentářů

Dnes je 16. 6. 2024
a svátek má Zbyněk.