O´víkend očima závoďáka

od | 6. 12. 2016 | OB v ČR, Orientační běh

Víkend, který se nesl hlavně v duchu O´Gala, skýtal i mnoho možností zaběhnout si pěkné orienťáky.

O´Gala sprint

V Ústí nad Orlicí připravili pořadatelé pěkný sprint s množstvím voleb i zapeklitých dohledávek. Závodu se zúčastnilo mnoho závodníků, kteří se později přesunuli na O´Gala, které se konalo ve stejném městě. Není divu, že se na nejvyšší stupínek postavili naši reprezentanti  – Vojtěch Král a Denisa Kosová.

Trať pánské elity na sprintu, který předcházel O´Gala

Trať pánské elity na sprintu, který předcházel O´Gala

4. závod zimní ligy Hanácké oblasti

Vesnický orienťák v obci Lutín s čertovskou mapou (čerti si pohráli s tiskárnou, tak na mapě moc barvy nezbylo). Mezi muži zvítězil Vladan Henek, v kategorii žen Eva Ebnerová.
Mapa H35 (digitální archiv)

3. závod Slezské zimní ligy

Závod proběhl v Ostravě – Dolních Vítkovicích, což je unikátní bývalá průmyslová oblast, která se už několik let předělává na technický skanzen. Počet účastníků byl dle slov pořadatelů z LOV rekordní. Nádherná zákoutí mezi polorozpadlými vysokými pecemi, ocelovými rourami, podběhy, nadběhy, zkrátka krása – toto video mluví za vše. Prostě terén, který by si zasloužil nějaký větší závod než jen zimní ligu. V hlavní kategoriích zvítězili Michal Jirka a Malwina Wysocka.
(za poskytnuté informace o závodu děkujeme Lukášovi Bjolkovi)

dolni-vitkovice

Hlavní trať mužů měřila 4,4km

ostrava

Prostor závodu z leteckého snímku

2. závod BorCupu

Závod s paměťovými shluky na okraji Nového Boru. Vítězem se stal Daniel Novák, který nasbíral nejvíce bodů. Na druhém místě skončil Dan Pavlovec, za ním Otakar Balák.

Mapa Sněžné Pláně zasypala kusy mapy sněhem.

Mapa Sněžné Pláně zasypala kusy mapy sněhem.

Čertovy hrby (PZL)

Další závod Pražské zimní ligy, tentokrát v  Malých Přílepech. Na zúčastněné čekala pořádná klasika s překvapením – na kontrole 11 čekal namalovaný rozhodčí v podobě čerta! A výsledky? Před Marii a Ondřeje Pospíšilovi se dostal Ctibor Sysel, který v závodě zvítězil.

hrby

Malá cena Velké Verandy

Kopcovitý kros u Chocně, o kterém jsme napsali článek minulý týden, už zná své rozuzlení. Orienťáci se prosadili  ve všech kategoriích (muži – 2. Král a 5. Kubát, ženy – 4. Fenclová, dorostenci – 1. Křivda, dorostenky – 2. Kopecká).

Nejlepší muži na Malé cené Velké Verandy

Nejlepší muži na Malé cené Velké Verandy

Mikulášské preteky 2016

Bratři Slováci uspořádali závod ve Stupavě (10km severně od Bratislavy). Zúčastnilo se přes 400 závodníků, ale vítězství v hlavních kategorií si odnesli jen dva – Tereza Miklušová a Pavol Bukovac.

Mikulášský orienťák pro Madlenku

Pondělní večer patřil nejen čertům a mikulášům, ale také charitativnímu orientačnímu běhu Pro Madlenku. Celé startovné půjde jako příspěvek na asistenta této holčičce s těžkou poruchou pohybu a komunikace. Na Vyšehradě se ve večerních hodinách sjelo velké množství závodníků, kteří si zaběhli delší sprint s několika paměťovými kontrolami. S tratí si nejlépe poradil Chlebák Žitný před Tomášem Johanovským a Lenkou Mechlovou.

pro-majdalenku

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dnes je 18. 4. 2024
a svátek má Valérie.