Orienťácký jídelníček – díl 6: Tortilla ala štrůdl

od | 16. 11. 2023 | Metodika, Orientační běh

Rychlé podzimní žůžo labůžo, které můžete využít ke snídani nebo sváče, když se chystáte pak vyběhnout a brouzdat spadaným listím. Podívejte se, jak rychle připravit sladkou tortillu v dnešním receptu.

Suroviny na 1 (takovou úspornější) porci

  • 1 tortilla
  • 1 lžíce ricotty
  • 1 malé jablko nebo polovina obr jablka
  • halda skořice
  • další laskominy dle chuti – vanilkový cukr, ořechy, rozinky…

Postup přípravy

  1. Tortillu namažeme ricottou.
  2. Jablko nastoruháme i se slupkou (chceme ty polyfenoly a antioxidanty, žeo) a dáme ho do řádku na kraj tortilly.
  3. Posypeme hodně skořicí, protože čím víc skořice, tím víc adidas, přidáme laskominy a tortillu zabalíme.
  4. Už takhle je to sice paráda, ale můžeme to ještě rozpéct v kontaktním grilu, na pánvi nebo v troubě, a to je teprve pošušňáníčko.
  5. Pochopitelně, masterchef výraz nesmí chybět.

Obměna

Pokud byste chtěli pokrm obohatit o více vlákniny, můžete zvolit celozrnnou tortillu. A místo ricotty jde použít třeba i tvaroh, ale já mám na ricottu totální crush, takže ji cpu všude. Zároveň to lze samozřejmě udělat i sugarfree, ale zrovna běžcům ten cukřík neuškodí, však je to palivo pro svaly. Což ale neznamená, že tam patří celej sáček, ok. Mimochodem, naprosto výborný je to i s hruškama, jen pozor, některá střeva si po hruškách dávají hodně velkou párty.

Nutriční okénko

Rychlé podzimní žůžo labůžo, které můžete využít ke snídani nebo sváče, když se chystáte pak vyběhnout a brouzdat spadaným listím. Tortilla sama o sobě je dobře stravitelná, díky jablku tam máme nějaké ty vitamínky, ricotta sníží glykemický index, takže běžec nebude mít hlaďák za 3-2-1. Před během bych volila klasickou pšeničnou bílou tortillu, s ricottou a ořechy to nepřehánějte kvůli tukům. Naopak, pokud si budete pošmakávat mimo tréninkovou jednotku, vlákniny se nebojte a můžete zařadit i vlákninu v podobě čekanky, ať mají ty bakterky pořádnou radost.

Lifehack

Tenhle supr pokrm se dá připravit i den předem (dokonce i na dva dny!), prostě zabalíš do potravinářské folie, dáš do lednice a čus, ráno už jen rozpečeš, než si vyčistíš zuby, a královská snídaně je na stole.

0 komentářů

Dnes je 24. 5. 2024
a svátek má Jana.