Orienťácký bazar pro všechny na Czech O-Tour

od | 23. 3. 2023 | OB v ČR, Orientační běh, Rozhovory

Orienťácký bazar, to je šance pro všechny orienťáky zbavit se nepotřebného vybavení a oblečení a třeba také nakoupit něco nového, ať už to bude čip pro svou ratolest nebo dres, ve kterém běhal český reprezentant. To vše v rámci závodů Czech O-Tour u Plzně 1.—2. dubna.

O-Bazárek má na starosti Jana Kubátová, se kterou jsme udělali rozhovor.

Ahoj Jani, na Kwak Czech O-Tour se chystá první orienťácký bazárek, který bys měla vést, je to tak?

Ano, s touhle moc fajn myšlenkou přišel Honza Picek. Bude to takové zhmotnění naší vize o udržitelnosti a další zajímavý program mimo les, který chceme závodníkům nabídnout. 

Jak to bude v Plzni vlastně probíhat?

Bazárek bude otevřen během soboty i neděle. V sobotu bude současně probíhat příjem a prodej zboží, v neděli pak prodej a vrácení neprodaných kousků nebo vyplacení utrženého zisku. Věci, které původní majitel nebude chtít vrátit, dovezeme do dobročinného secondhandu Bétel v Chrastavě, který je naším partnerem.

Jak se mohou závodníci zapojit? 

Mohou dovést cokoliv sportovního k prodeji (oblečení, vybavení, obuv) a dát tak nepoužívaným věcem další smysl. Za každý kousek budeme vděční, akci pořádáme poprvé, tak je trochu ve hvězdách, kolik toho bude. Všechny účastníky pak samozřejmě zveme do stanu Bazárku k nákupu. 

Máte doma nepotřebné orienťácké věci? Doneste je na O-Bazárek při Czech O-Tour v Plzni!

Pokud někdo na závody do Plzně nejede, ale chtěl bych něco prodat. Jak to udělat?

Ať se domluví s oddílovým kolegou nebo kamarádem, který jede. Prodávat budeme pod registračním číslem toho, kdo nám věc zanese, není tedy problém se zúčastnit takto na dálku.

Je nějaký limit, kolik toho lze přivést?

Není, ale samozřejmě apelujeme na to, aby se prodávaly věci funkční, čisté a související s orienťákem nebo sportem obecně. Prostě takové, jaké by chtěl prodávající sám najít a zakoupit.

Prý půjde platit pouze hotově, není to krok zpět? Pořadatelský tým Czech O-Tour vždy zmiňuje, že chce jít s dobou…

To máš samozřejmě pravdu, ale tady jsme prostě kvůli zjednodušení museli sáhnout po staré dobré hotovosti. Umožníme ale věci ze soboty na neděli rezervovat, aby si zájemce mohl v sobotu potřebnou částku vybrat v bankomatu.

Kde se dají najít pravidla nebo více informací?

Vše mohou čtenáři O-News najít na webu Kwak Czech O-Tour. Případně se mohou ozvat přímo na můj e-mail – jana.kubatova@orientacnisporty.cz .

Tak ať se akce vydaří!

Díky, budu se těšit v Plzni naviděnou.

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dnes je 19. 5. 2024
a svátek má Ivo.